Po spotkaniach organizacyjnych w/s LWS 2016 , w których udział wzięli opiekunowie
1. Liga Wolnych Stref 2016 organizowana jest przez Stowarzyszenie "Nadzieja Rodzinie",
- radiowym: Radia Wolna Strefa
2. Wiek piłkarzy: od 7 lat do 19 lat w podziale na 2 grupy wiekowe: do 13 lat i do 19 lat
3. Na boisku przed rozpoczęciem spotkania drużyny z opiekunami w geście szacunku podają
sędziemu i sobie wzajemnie dłonie , podobnie po zakończeniu spotkania
4. Reprezentacje > 11 osobowe , z czego na boisku gra sześciu zawodników (1 bramkarz i 5
zawodników w polu)
5. Zmiany tzw. „hokejowe”
6. Opiekun drużyny odpowiada za kompletne stroje swoich zawodników, które wcześniej
organizator w odpowiedniej liczbie zabezpieczył wszystkim drużynom
7. Opiekun drużyny zobowiązuje się do punktualnego przybycia na mecze (min. 20 minut
przed rozpoczęciem), wraz ze swoją drużyną, wyjątek stanowi Inauguracja LWS 2016 w dniu
28.06.2016 na boisku ul. Ściegiennego , gdzie wszystkie drużyny spotykają się o godz. 16.30
8. Jeśli zdarzy się że, dwie drużyny w tym samym meczu będą miały jednakowego koloru
stroje, to drogą losowania jedna z nich nakłada na nie tzw. „znaczniki” odblaskowe które
zapewnia organizator.
Zawodnicy rezerwowi są obowiązani przebywać po za płytą boiska w tzw. narzutkach
które ściągają przy zmianie i odwrotnie aby nie powodować dezorientacji sędziego i
grających piłkarzy a w szczególności nie tworzyć wrażenia bardziej licznej ekipy.
9. Mecze 2 x 10 minut, w fazie punktowej, dogrywka 2 x 5 minut w fazie PLAY OFF, kolejno
rzuty karne
10. Wygrana- 3 punkty, remis - 2 punkty, przegrana -1 punktów, walkower -0 punktów
11. Auty rzucane z linii bocznych
12. Rywale i pary po rozgrywkach grupowych zostaną wybrane w drodze losowania
13. Na boisku sędziuje sędzia, którego decyzje są niepodważalne
14. Organizator na każdym meczu będzie sporządzał protokół (druki dostępne na stronie
15. Wręczona zostanie nagroda za najlepsze funkcjonowanie drużyny na boisku i ogólnie w
klubie WS/MS, rozstrzygnięcie głosowaniem wychowawców/opiekunów wszystkich drużyn
16. Pięć minut przed każdym meczem opiekun drużyny zobowiązany jest do dostarczenia
organizatorowi dokładnej listy zawodników z datami urodzenia, imionami, nazwiskami i
numerami na koszulkach !!!, które przed rozpoczęciem sezonu zostaną rozesłane drogą
elektroniczną do wszystkich klubów i można je też pobrać ze strony organizatora
17. Tabela wyników po każdej kolejce oraz terminarz i godziny kolejnych spotkań w
nadchodzącej kolejce będzie podawany przez organizatora i zamieszczany na stronie
18. Wszystkie uwagi i spostrzeżenia prosimy wysyłać drogą e- mailową na adres:
[email protected], który jest jedynym oficjalnym kontaktem w/s ligi
19. Na boiskach ze sztuczną nawierzchnią zabrania się grać w metalowych korkach !!!,
sędzia będzie natychmiastowo usuwał takich zawodników z boiska
20. Opiekunowie drużyn są odpowiedzialni za zachowanie swoich podopiecznych w czasie
całego pobytu na rozgrywkach na terenie i w pobliżu obiektów sportowych
21. Przekleństwa i niesportowa postawa powodują: 1 ostrzeżenie, 2 usunięcie zawodnika z
boiska i osłabienie drużyny- "czerwona kartka", 3 eliminacja zawodnika z drużyny do końca
sezonu
22. Wszyscy zawodnicy zostaną przed rozpoczęciem sezonu przez swoich opiekunów
zaznajomieni z regułami organizacyjnymi LWS 2016.
23. Podpisane regulaminy winny trafić do organizatora nie później niż przed Inauguracją
Pod n/n regulaminem podpisują się opiekunowie drużyn, kapitanowie oraz wszyscy
zawodnicy zobowiązując się tym samym do bezwzględnego przestrzegania reguł tu ujętych
Podpis opiekuna:…………………………