12 MEDALI w LEKKIEJ ATLETYCE - Zespół Szkół Ekonomicznych w

Zespół Szkół Ekonomicznych im. Gen. Stefana Roweckiego "Grota" w Opolu
12 MEDALI w LEKKIEJ ATLETYCE
Autor: Izabela Tkocz
01.06.2015.
20. 05. 2015r. uczniowie opolskich Szkół Ponadgimnazjalnych rywalizowali na stadionie Opolskich
Olimpijczyków
w konkurencjach lekkoatletycznych w ramach Mistrzostw Miasta Opola.
Naszą szkołę reprezentowała 32 osobowa grupa dziewcząt i chłopców, która łącznie zdobyła 12 medali.
Spośród dziewcząt złote medale zdobyły w biegu na 1500m Klaudia Pogrzeba z kl 4b i w pchnięciu kulą
Dagmara Koziarska 4c. Srebrny krążek wywalczyła Lidia Murlowska 3b - w trójskoku,
Po dwa medale wywalczyły: Veronika Dumanska 2f - srebrny w pchnięciu kulą i brązowy w biegu na
100m ppł.) oraz Wiktoria Bąbel 1e - srebrny w rzucie oszczepem i brązowy w rzucie dyskiem.
Brązowe medale sprawiły sobie: w biegu na 100m Klaudia Gogolok 2f i w biegu na 1500 m. Zuzanna
Grabowska 3f. Tuż za podium uplasowała się Aneta Mospan 3d w rzucie oszczepem, a 5 miejsce zajęła
sztafeta dziewcząt (4x100m) w składzie: Gogolok, Murlowska, Lasoń i Lewandowska.
W kategorii chłopców najlepiej spisał się Mateusz Ramus 2B, który wywalczył brązowe medale w biegu na
100 i 200 metrów oraz uczeń klasy 1G Dawid Kaleja, który wybiegał srebrny medal na 100 m. przez
płotki.
Trochę mniej szczęścia mieli: Sebastian Jaroszyński 2F, który po ambitnym biegu na 800 m uplasował się
tuż za podium oraz Łukasz Szczerba 3F, który zajął również 4 miejsce, ale w rzucie dyskiem.
Naszą szkołę reprezentowali również: Natalia Lyga 2f, Karolina Lasoń 1f, Karolina Sopa 1c, Wiktoria
Lewandowska 2c, Victoria Kucharczyk 1f, Violetta Kasprzyk 3c, Aneta Kolenda 1b, Maria Kansy 3c,
Simona Lellek 1f, Wiktoria Wilczek 1b, Natalia Ledwig 3f, Joanna Adamietz 1c, Maksymilian Lubasiński
1F, Krzysztof Krakowian 2F, Dominik Kodura 2F, Żak Dawid 2f, Wojciech Szymczykowski 2F, Bartek
Kuźma 2F i Adam Stotko 3E.
Opiekunami byli: Joanna Pyka (dziewczeta) i Wojciech Aksamit (chłopcy).
Medaliści maja prawo startu w Mistrzostwach Województwa, które odbędą się 2 czerwca w Kędzierzynie Koźlu.