Audio Kurs AT WORK Lesson 4 Przebieg Klucz do zadaƒ

Transkrypt

Audio Kurs AT WORK Lesson 4 Przebieg Klucz do zadaƒ
SCENARIUSZ 3
Audio Kurs AT WORK
Lesson 4
Materia∏ dydaktyczny:
Forma pracy:
praca.
praca samodzielna oraz w parach.
Poziom:
Pomoce dydaktyczne:
Êrednio zaawansowany.
• materia∏ audio pochodzàcy z Audio Kursu, cz´Êç At work,
lekcja 4, Êcie˝ka 5. Nagranie rozpoczyna si´ w 1 min. 14 s.
Cele ogólne:
Êcie˝ki 5 i trwa 2 min. 48 s.
• çwiczenie umiej´tnoÊci rozumienia ze s∏uchu;
• odtwarzacz CD lub odtwarzacz MP3;
• poszerzanie s∏ownictwa zwiàzanego z pracà.
• karty pracy uczniów.
Czas:
oko∏o 25 minut.
Przebieg
1. Po dwukrotnym ods∏uchaniu nagrania, uczniowie samo-
3. W zadaniu 3 uczniowie w parach numerujà wydarzenia
dzielnie pracujà nad zadaniem 1 zaznaczajàc, które ze zdaƒ
z ˝ycia Petera; nauczyciel monitoruje klas´; ods∏uchanie
sà prawdziwe, nieprawdziwe, a które nie pojawi∏y si´ w nagra-
nagrania jest jednoczeÊnie sprawdzeniem propozycji studen-
niu; po up∏ywie czasu nauczyciel sprawdza odpowiedzi z ca∏à
tów.
grupà.
Czas: oko∏o 5 min.
Czas: oko∏o 8 min.
4. Uczniowie pracujà samodzielnie nad zadaniem 4, a nast´pnie
2. Po uprzednim ods∏uchaniu nagrania uczniowie w parach
porównujà swoje odpowiedzi w parach; nauczyciel monitoruje
odpowiadajà na pytania; nauczyciel monitoruje klas´,
grup´ i s∏u˝y pomocà. Ochotnicy lub te˝ wskazani przez
a nast´pnie sprawdza odpowiedzi z ca∏à grupa.
nauczyciela uczniowie odczytujà poszczególne zdania.
Czas: oko∏o 6 min.
Czas: oko∏o 6 min.
Klucz do zadaƒ
Zadanie 1:
1 T, 2 F, 3 NI, 4 T, 5 F, 6 F, 7 T, 8 F.
Zadanie 2:
1 The job of a salesman, 2 He hitchhiked, 3 Because of the
Zadanie 3:
number of different countries he visited, 4 Because Peter
a 4, b 10, c 7, d 1, e 9, f 5, g 3, h 8, i 2, j 6.
wants to get promoted in the future, 5 All new sales people
are sent on a 3-day course to Amsterdam or Paris, they also
Zadanie 4:
have regular training sessions – about 2 – 3 a year,
1 started his career, 2 personal characteristics, 3 applied for,
6 Because there are 3 other candidates.
4 Getting promoted, 5 temporary job, 6 hitchhiked.
© Edgard, Scenariusz lekcji j´zyka angielskiego przy wykorzystaniu Audio Kurs At Work
12
www.jezykiobce.pl
Photocopiable
Imi´ i nazwisko:
Klasa:
Zadanie 1
Us∏yszysz rozmow´ o prac´, w której Peter Jones ubiega si´ o stanowisko Kierownika Sprzeda˝y. Zdecyduj, które ze
zdaƒ sà prawdziwe – T (true), które fa∏szywe – F (false), a które nie pojawi∏y si´ w dialogu – NI (no information).
Nagranie us∏yszysz dwa razy.
1. Peter spent a year in America travelling through 11 states.
2. While in America he had 3 part-time jobs.
3. In Boston he worked as a taxi driver.
4. He wants to change his job as he has no chance for promotion in the company.
5. Peter has never lived in London before.
6. Peter says he is an ambitious and hard-working person.
7. He likes working with his customers and sales staff.
8. If he were given the job, first he would learn something about the clients.
Zadanie 2
Ponownie us∏yszysz nagranie z zadania 1. Odpowiedz na pytania. Nagranie us∏yszysz tylko raz.
1. Which of Peter’s three temporary jobs was best-paid?
2. How did he travel through America?
3. Why does one of the interviewers say that Peter certainly had an adventure?
4. Why does one of the interviewers describe him as a very ambitious person?
5. What is the company policy on training?
6. Why can’t they offer Peter the job straight away?
© Edgard, Audio Kurs At Work, Photocopiable
www.jezykiobce.pl
13
Photocopiable
Zadanie 3
Ponumeruj zdarzenia od najwczeÊniejszego do tego, które wydarzy∏o si´ jako ostatnie. Wys∏uchaj nagranie raz
jeszcze i sprawdê odpowiedzi.
a. He works as a waiter in New York.
b. He applies for a new job in London.
c. He goes to California.
d. He studies at King’s College London
e. He works in sales in Birmingham for 2 years.
f. He travels to Washington and then Chicago.
g. He decides to spend one year travelling in America.
h. He gets back to England via Hawaii, Japan, Hong Kong, Delhi, Jerusalem, and Rome.
i.
He finishes University.
j.
He works as a salesperson in Chicago.
Zadanie 4
Uzupe∏nij zdania wyra˝eniami podanymi poni˝ej dokonujàc koniecznych zmian.
temporary job; hitchhike; start career; get promoted; personal characteristics; apply for
1. He was only 20 when he
in sales.
2. What
make a good Sales Manager? You’ve got to be hard-working,
organised and enthusiastic.
3. The new job she
is well-paid, especially when you take into account
the perks that go with it.
4.
in a big, international company like that one is much easier than
in a small family business and for some people going further is most important.
5. My first job was a
, though it was very well-paid and I learned a lot.
6. Last year we
through Europe visiting all the capital cities. This summer we
are going east to Russia.
Ocena:
© Edgard, Audio Kurs At Work, Photocopiable
www.jezykiobce.pl
14