Audio Kurs TRAVEL Lesson 1 Przebieg Klucz do zadaƒ

Transkrypt

Audio Kurs TRAVEL Lesson 1 Przebieg Klucz do zadaƒ
SCENARIUSZ 11
Audio Kurs TRAVEL
Lesson 1
Materia∏ dydaktyczny:
Forma pracy:
podró˝e, wakacje.
praca samodzielna oraz praca w parach.
Poziom:
Pomoce dydaktyczne:
Êrednio zaawansowany.
• materia∏ audio pochodzàcy z Audio Kursu, cz´Êç Travel,
lekcja 1, Êcie˝ka 2. Nagranie rozpoczyna si´ w 3 min. 16 s.
Cele ogólne:
Êcie˝ki 2 i trwa 3 min. 13s.
• çwiczenie umiej´tnoÊci rozumienia ze s∏uchu;
• odtwarzacz CD lub odtwarzacz MP3;
• poszerzanie s∏ownictwa zwiàzanego z podró˝owaniem
• karty pracy uczniów.
i wakacjami;
Czas:
• powtórzenie funkcji j´zykowych zwiàzanych
z argumentowaniem, wyliczaniem oraz zach´caniem
oko∏o 30 minut.
rozmówcy do wypowiedzi.
Przebieg
1. Po zapoznaniu si´ z pytaniami i dwukrotnym ods∏uchaniu
3. W parach uczniowie zapoznajà si´ z istotà zadania 3,
nagrania uczniowie samodzielnie robià zadanie 1; po up∏ywie
zastanawiajà si´ nad odpowiedziami, a po ods∏uchaniu nagra-
czasu nauczyciel sprawdza odpowiedzi z ca∏à grupà.
nia weryfikujà swoje propozycje; nauczyciel monitoruje klas´,
Czas: oko∏o10 min.
a nast´pnie sprawdza odpowiedzi z ca∏à klasà;
Czas: oko∏o 6 min.
2. Po przeczytaniu zdaƒ z cz´Êci A i ponownym ods∏uchaniu
dialogu, uczniowie samodzielnie pracujà nad zadaniem 2;
4. Nad zadaniem 4, które jest bezpoÊrednià kontynuacjà
sprawdzenie odpowiedzi odbywa si´ na forum klasy;
zadania 3, uczniowie pracujà samodzielnie, a nast´pnie
nast´pnie w parach uczniowie robià cz´Êç B zadania 1, w tym
w parach porównujà swoje propozycje; nauczyciel monitoru-
czasie nauczyciel monitoruje klas´ i s∏u˝y pomocà. Je˝li jest
je klas´ i s∏u˝y pomocà. Ochotnicy lub wskazani przez
to konieczne nauczyciel sprawdza odpowiedzi z ca∏à klasà.
nauczyciela uczniowie odczytujà poszczególne zdania.
Czas: oko∏o 10 min.
Czas: oko∏o 4 min.
Klucz do zadaƒ
Zadanie 1:
Zadanie 2 - cz´Êç A:
1 A, 2S, 3 C, 4 A, 5 S, 6 A, 7 C, 8 A, 9 A, 10 S.
A up, B specific, C like, D think, E can, F first, G good,
H sound, I offer, J next, K agree, L full, M left, N thing.
© Edgard, Scenariusz lekcji j´zyka angielskiego przy wykorzystaniu Audio Kurs Travel
40
www.jezykiobce.pl
SCENARIUSZ 11
Zadanie 2 - cz´Êç B:
Inviting people to
Justifying your choice
Introducing a new
speak
Listing things
point
B
1.
E
1.
C
1.
A
2. D
2.
I
2. G
2.
F
3. H
3.
L
3. N
3.
J
1.
4.
K
4. M
Zadanie 3:
Zadanie 4:
1 e, 2 f, 3 a, 4 d, 5 h, 6 c, 7 g/b, 8 b/g
1 take a trip; 2 luring tourists; 3 decide where to go;
4 hiring a car; 5 sounds good; 6 do a lot of sightseeing.
© Edgard, Scenariusz lekcji j´zyka angielskiego przy wykorzystaniu Audio Kurs Travel
41
www.jezykiobce.pl
Photocopiable
Imi´ i nazwisko:
Klasa:
Zadanie 1
Us∏yszysz dialog pomi´dzy trojgiem przyjació∏, Andy, Sharon, i Chrisem, którzy próbujà ustaliç gdzie pojadà na
wakacje. Zdecyduj, kto wypowiada podane poni˝ej zdania oznaczajàc je literami A dla Andy, S dla Sharon, oraz
C dla Chrisa. Rozmówcy pojawiajà si´ w dialogu w kolejnoÊci podanej w poleceniu. Nagranie us∏yszysz dwa razy.
Who:
1.
says that going to Israel is very risky?
2.
thinks Morocco is a good choice?
3.
points out that it is too hot in Morocco to do a lot of sightseeing?
4.
mentions Cuba as a holiday destination?
5.
decides to put Cuba on the shortlist?
6.
would like to spend more than two weeks in the USA?
7.
points out that Spain is not a good choice because of the summer heat?
8.
explains why it is impossible to relax on Marbella and Tenerife?
9.
lists the attractions of Cyprus?
10. notices that Cyprus is slightly cheaper holiday option than the others?
Zadanie 2
Ponownie us∏yszysz dialog z zadania 1. Uzupe∏nij luki w zdaniach z cz´Êci A w ka˝dà wpisujàc tylko jedno s∏owo.
Nagranie us∏yszysz raz. Nast´pnie przyporzàdkuj zdania do czterech grup podanych w tabelce w cz´Êci B.
Cz´Êç A - SENTENCES:
A. Next
is the USA.
B. Can you be a bit more
C. I’d
?
that, but there are too many problems.
D. What does everyone
about Spain?
E. You
go and see some of the history.
F.
?
What’s
G. Sounds
, but there are two obvious problems there.
H. How does that
I.
It’s got plenty to
J.
What’s
?
– the beaches and the food.
then?
K. Does everyone
L.
It’s
M. What’s
?
of tourists, and you can’t relax.
then?
N. I agree, but there is one
, it might be too hot.
© Edgard, Audio Kurs Travel, Photocopiable
www.jezykiobce.pl
42
Photocopiable
Zadanie 2
Cz´Êç B - GROUPS:
Inviting people to
Justifying your choice
Introducing a new
speak
Listing things
point
1.
1.
1.
1.
2.
2.
2.
2.
3.
3.
3.
3.
4.
4.
Zadanie 3
Po∏àcz czasowniki z kolumny A z wyra˝eniami z kolumny B, a nast´pnie wys∏uchaj nagrania w celu sprawdzenie swoich
odpowiedzi.
COLUMN A
COLUMN B
1. hire
a. good
1.
2. lure
b. where to go
2.
3. sound
c. on the shortlist
3.
4. take
d. a trip
4.
5. do
e. a car
5.
6. put
f. tourists
6.
7. choose
g. which is best
7.
8. decide
h.
a lot of sightseeing
8.
Zadanie 4
Uzupe∏nij zdania wyra˝eniami z zadania 3 w odpowiedniej formie.
1. We could
to the nearby castle instead of just lying on the beach all day long.
2. Crete, Spain or Teneriffe are full of people
into their restaurants or shops.
3. We’ve got two weeks off work and the money, all we have to do is
4. I thought of
.
in Greece, but someone told me that Greeks are rather careless drivers.
5. This package holiday has everything we need at a reasonable price, it
6. I like holiday destinations where I can
to me.
, so typical beach holidays or resorts are not for me.
Ocena:
© Edgard, Audio Kurs Travel, Photocopiable
www.jezykiobce.pl
43