Carvingowe Mistrzostwa Polski Juniorów 2012 rozstrzygnięte

Pierwsze Carvingowe Mistrzostwa Polski Juniorów 2012 rozstrzygnięte
W dniu 20 października 2012 w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym w Oliwie odbyły się
Carvingowe Mistrzostwa Polski Juniorów, gdzie młodzi adepci mogli zaprezentować swoje
artystyczne umiejętności rzeźbienia w owocach i warzywach.
Na Mistrzostwa zgłosiło się 22 uczestników, ale ostatecznie, w dniu zawodów w szranki
rywalizacji stanęło 20 uczniów z 9 szkół z całej Polski. Carvingowe Mistrzostwa Polski
Juniorów to konkurs złożony z dwóch konkurencji. Pierwsza konkurencja to rzeźba w arbuzie
wykonana dowolnym stylem z wiodącym motywem ZOO, którą zawodnicy przywozili ze sobą
gotową. Druga konkurencja to bukiet kwiatów. Uczestnicy mogli w niej stworzyć w ciągu
zaledwie 180 minut dowolną kompozycję kwiatową wykorzystując: dynię, cukinię, buraki,
kalarepę, melona, marchew, białą rzodkiew, pora, szczypiorek, papryczki pepperoni i koper
włoski. Zawody przebiegały w bardzo miłej atmosferze współpracy, a nie zaciętej rywalizacji.
Zwiedzający w tym dniu oliwskie Zoo uczestniczyli w wyłonieniu zwycięzcy w kategorii
nagroda publiczności, która zdobyła praca Martyny Kani z Bielsko-Białej.
Pierwsze miejsce w końcowej klasyfikacji zajął Dominik Bajer z Nowej Wsi, a drugie cenne
trofeum – puchar i srebrny medal wywalczył nasz uczeń klasy 3 g Rafał Kaczyński,
zdobywając atrakcyjne nagrody pod opieką Pani Edyty Gulińskiej. Trzecie miejsce zdobyła
Martyna Kania z Bielsko-Białej z Zespołu Szkół Gastronomicznych i Handlowych. Vice
Mistrzowi Polski Juniorów 2012, jego tutorowi Panu Dariuszowi Ślusarczykowi, mistrzowi
carvingu i opiekunowi gratulujemy i życzymy jeszcze wielu takich sukcesów.
Podziwiajmy naszego mistrza…
Powyżej rzeźba w arbuzie Rafała Kaczyńskiego i rzeźba w arbuzie mistrza Dominika Bajera.