Małopolska walczy o Puchary PZPN

W czwartek, 9 maja 2013 r., na stadionie Wawelu w Krakowie dwie drużyny Małopolski grały
z reprezentacjami Lubelskiego ZPN w ramach rozgrywek młodzieżowych o Puchary PZPN. Rocznik
1999 zremisował 1-1, a rocznik 2000 zwyciężył 2-1.
Puchar im. Wacława Kuchara - rocznik 1999
Małopolski ZPN - Lubelski ZPN 1-1 (1-0)
1-0 Mróz 22
1-1 Persona 57
MAŁOPOLSKA: Niemczycki (36 Bembenik) - Kantyka, Wierzchowiec, Linca, Łazarz (65 Sulik) Kiełbasa (59 Woźniak), Mróz, Czerlunczakiewicz (53 Juszczak), Kurek (36 Puch) - Wrześniak,
Kuczek (53 Stanek).
Do przerwy prowadziła Małopolska 1-0. Mróz dostał prostopadłe podanie od Wrześniaka i celnie
uderzył z ok. 15 m. W II połowie goście wyrównali, w podobnych okolicznościach. Persona otrzymał
piłkę za obrońców i wykorzystał szansę.
- Oba mecze z Lublinem zakończyły się wynikiem 1-1 i miały niemal identyczny przebieg. W pierwszej
połowie my mieliśmy przewagę, którą dokumentowaliśmy golem, a po przerwie do głosu dochodzili
rywale doprowadzając do remisu. Oba zespoły reprezentują zresztą zbliżony poziom. Dziś,
w pierwszych 35 minutach mieliśmy jeszcze dwie klarowne sytuacje i można było pokusić się
o zwycięstwo. Nie udało się, walczymy dalej o awans do finałów - powiedział trener małopolskiego
2-1 Prokop 42
MAŁOPOLSKA: Jakubowski - Laskoś, Ozga, Matyja, Wąsik - Ostrowski, Wątroba, Kieliś, Wyjadłowski
oraz Skrzyński, Burliga, Michalik, Jędras, Radłowski, Wiśniewski, Prokop.
- Do przerwy graliśmy jakoś ospale i straciliśmy gola. Zapracował na niego świetny napastnik, który
niebawem zresztą przechodzi do Legii. Minął Matyję, "położył" bramkarza i dograł do środka, a Ozga
przeciął lot piłki kierując ją do własnej bramki. W drugiej połowie chłopcy spisywali się znacznie lepiej
i przechylili szalę zwycięstwa na naszą korzyść. Wyrównujący gol padł po akcji Radłowskiego
i Ostrowskiego, Kieliś doszedł do zagranej wzdłuż bramki piłki i celnie uderzył z pięciu metrów. Za
moment na 2-1 strzelił Prokop, pięknie przymierzył lewą nogą po "długim" rogu, z jakichś dwudziestu
metrów. Mogliśmy wygrać wyżej, między innymi dwóch "setek" nie wykorzystał Michalik, a jednej
Kieliś. Za dwa tygodnie musimy wygrać ze Świętokrzyskiem i zapewnić sobie awans do finałów skomentował Łukasz Szewczyk, trener reprezentacji MZPN U-13.
***
W środę, 8 maja 2013 r., rozpoczęła się runda rewanżowa w rozgrywkach młodzieżowych o Puchary
PZPN. Dwie drużyny Małopolski grały w Poniatowej z reprezentacjami Lubelskiego ZPN. Rocznik 97
wygrał 1-0, a rocznik 98 nieoczekiwanie przegrał 0-1.
16-latkom z Małopolski brakuje do zapewnienia sobie awansu do finałów ogólnopolskich tylko punktu.
Szansa na jego zdobycie nadarzy się za dwa tygodnie w meczu z outsiderem grupy - zespołem
Świętokrzyskiego ZPN.
Reprezentacja 15-latków niespodziewanie przegrała 0-1 i spadła z 1. na 2. miejsce w tabeli. Jeśli za
dwa tygodnie wygra ze Świętokrzyskiem, to wystąpi w krajowym turnieju finałowym, który zostanie
rozegrany w Nowym Sączu, Barcicach i Kamionce Wielkiej na przełomie czerwca i lipca br.
Puchar im. Kazimierza Deyny - rocznik 1997
Lubelski ZPN - Małopolski ZPN 0-1 (0-0)
0-1 Mateusz Przesławski (karny)
MAŁOPOLSKA: Frątczak (60 Kociołek) - Pasionek, Chochołek (41 Tomaszewski), Król, Kubis Surma (55 Bolek), Więcławek (60 Kiebzak), Przesławski, Jacak (65 Gaudyn) - Wójcik, Siedlik.
Lubelski ZPN - Małopolski ZPN 1-0
MAŁOPOLSKA: Boruch - Chmielowski (46 Kociołek), Dyląg, Górecki, Smoleń (65 Gądek),
Węglowski, Pietrzyk, Szcząber (40 Szczepański), Czarnecki, Świątek (50 Żaba), Handzlik (40
Tymoszuk).
Zespół Małopolski miał przewagę, atakował, stwarzał sytuacje, ale grał bardzo nieskutecznie. Goście
nijak nie mogli pokonać bramkarza Leona Otchenashenko z Wisły Puławy, skądinąd reprezentanta
Polski. A na 10 minut przed końcem miejscowi skutecznie skontrowali i niespodziewanie zdobyli