Leszek Pluciński dołączył do składu ekipy CCC ,Jan Hirt podpisał

Leszek Pluciński dołączył do składu ekipy
CCC
Trwa kompletowaniu składu ekipy CCC na zbliżający się sezon kolarski 2015. Kolejnym
zawodnikiem, który w dniu dzisiejszym podpisał kontrakt z ekipą „pomarańczowych”, jest były kolarz
ekipy BDC MarcPol, Leszek Pluciński.
Leszek Pluciński pochodzi z Nysy i ma dopiero 24 lata. Karierę kolarską rozpoczął w 2003 roku pod
okiem trenera Jacka Bartkiewicza, który kształtował jego kolarski charakter. Już od początków
swojej kariery jego mocną stroną okazała się jazda po górach. By podnosić swój poziom i
umiejętności kolarskie w 2011 roku wyjechał do Francji i trafił do amatorskiej ekipy Tous Agglo
Cylisme 37. Przebywał tam kilka miesięcy, startując z powodzeniem na wielu francuskich
wyścigach. Najbardziej znaczącym było zdobycie 2.miejsca w Grand Prix de Champniers.
Po powrocie z Francji został zawodnikiem ekipy Wibatech gdzie startował przez jeden sezon. W roku
2012 podpisał swój pierwszy zawodowy kontrakt wiążąc sie na dwa sezony z kontynentalną ekipą
BDC MarcPol.
Leszek Pluciński nie posiada zbyt wielu spektakularnych osiągnięć na swoim koncie, niemniej
jednak jest to kolarz który może poszczycić się m.in. tytułem górskiego mistrza Polski, który
zdobył w 2012 roku startując wówczas w kategorii młodzieżowców a także zwycięstwem
odniesionym w 2013 roku podczas Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego o Puchar Prezydenta
Olsztyna.
W minionym sezonie, podczas portugalskiej etapówki Volta ao Alentejo na jednym z etapów
finiszował na 9. miejscu natomiast w ukraińskim klasyku – Race Horizon Park rozgrywanym w
Kijowie, zajął 2.miejsce. W mistrzostwach Polski w kolarstwie szosowym w Sobótce, w wyścigu ze
startu wspólnego wywalczył bardzo wysokie, 6.miejsce.
Bardzo się cieszę z podpisanego kontraktu z ekipą CCC – powiedział Leszek Pluciński. W tej
ekipie są świetne warunki do dalszego rozwoju. Jazda po górach to moja specjalność i dalej w tym
kierunku chcę się rozwijać. Ekipa ma możliwość startu w wielu trudnych wyścigach etapowych z
górskimi etapami gdzie chciałbym zdobywać kolejne doświadczenia. Mam nadzieję że ścigając się
dla „pomarańczowych” podniosę swój poziom sportowy i będę przydatny ekipie.
Chciałbym podziękować całej drużynie BDC za wspólnie spędzone dwa fajne lata – zakończył
Pluciński.
Przypomnijmy, że Leszek Pluciński jest już ósmym kolarzem, który podpisał kontrakt z ekipą CCC
Polsat Polkowice. Oprócz niego kontrakty podpisali już: Piotr Brożyna, Michał Paluta, Jakub
Kaczmarek, Stefan Schumacher, Eryk Latoń, Grega Bole i Jan Hirt.
Jan Hirt podpisał dwuletni kontrakt z
ekipą "pomarańczowych"
Kolejny zawodnik z zagranicy trafia w szeregi „pomarańczowych” kolarzy z Polkowic. W dniu
dzisiejszym kontrakt z ekipą podpisał 23-letni zawodnik z Czech, Jan Hirt.
Ten utalentowany kolarz młodego pokolenia, ostatni sezon spędził w ekipie Etixx, będącej zapleczem
zespołu WordTour – Omega Pharma-Quick Step. W sezonie 2012-13 ścigał się w ekipie Leopard Trek
Continental Team.
Pierwsze sukcesy kolarskie odnotował na swoim koncie będąc jeszcze juniorem. W 2008 roku na
szwajcarskiej etapówce dla juniorów, Tour du Pays de Vaud, po raz pierwszy stanął na najwyższym
podium wygrywając jeden z etapów tego wyścigu. Kolejny sezon 2009 przynosi kolejne sukcesy.
Odnosi trzy zwycięstwa a najważniejsze z nich to zdobycie tytułu mistrza Czech w kategorii junior w
wyścigu ze startu wspólnego. W tym samym sezonie wygrywa również jeden z etapów i klasyfikacje
generalną etapowego wyścigu dla juniorów w Luksemburgu, GP General Patton.
W sezonie kolarskim 2012 podpisuje swój pierwszy zawodowy kontrakt i trafia do ekipy z
Luksemburga, Leopard Trek Continental Team. Nie jest to specjalnie udany sezon, mimo to na
swoim koncie zapisuje kilka wysokich miejsc m.in. na wyścigu Tour of Slovakia.
Kolejny sezon w ekipie Trek przynosi znacznie więcej sukcesów m.in. odnosi etapowe
zwycięstwo w wyścigu Tour de Azerbaijan oraz w wyścigu Czech Cycling Tour. Na prologu
wyścigu Dookoła Portugalii jest drugi. Na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej w kat. U-23,
kończy Wyścig Pokoju (Czechy). Na wyścigu Tour Alsace (Francja), na jednym z etapów zajmuje
trzecie miejsce a cały wyścig kończy na 4.miejscu. W bardzo mocno obsadzonym wyścigu Settimana
Ciclistica Lombarda by Bergamasca (Włochy) zajmuje wysokie, 7.miejsce.
W minionym sezonie Jan Hirt reprezentował barwy ekipy Etixx. Do wielu sukcesów odniesionych w
minionych latach dopisał kolejne. Wygrał jeden z etapów wyścigu Czech Cyclin Tour a w klasyfikacji
generalnej tego wyścigu uplasował się na 8.miejscu. Na 3.miejscu ukończył wyścig Tour Alsace
(Francja) a także czeską jednodniówkę, GP Kralovehradeckeho kraje. Startował w Polsce na wyścigu
Szlakiem Grodów Piastowskich, który ukończył na 6.miejsce w kl. generalnej. W mistrzostwach
Czech, startując w jeździe indywidualnej na czas zajął 5.miejsce.
Jan Hirt podpisał z ekipą dwuletni kontrakt.