Gmina Po¶wiêtne
Sukces gimnazjalistów z Po¶wiêtnego
Autor: Administrator
14.06.2010.
Mistrzostwo województwa w turnieju Pi³karska Kadra Czeka dla Gimnazjum w Po¶wiêtnem.
Jak co roku dru¿yna pi³ki no¿nej ch³opców z Gimnazjum w Po¶wiêtnem przyst±pi³a do rozgrywek organizowanych
przez Zrzeszenie Ludowe Zespo³y Sportowe pod nazw± Pi³karska Kadra Czeka.
Turniej ten od lat cieszy siê du¿± popularno¶ci±. W rozgrywkach mog± uczestniczyæ zespo³y z terenów wiejskich i
ma³ych miasteczek.
W pierwszym powiatowym etapie rozgrywek przeciwnikami dru¿yny z Po¶wiêtnego by³y zespo³y z Kleosina i
Choroszczy. Turniej o mistrzostwo powiatu bia³ostockiego zosta³ rozegrany na stadionie Magnata w Juchnowcu.
Utworzono 7 March, 2017, 05:04
Pierwszy mecz to pojedynek naszych rywali zakoñczony wynikiem 2:0 dla zespo³u z Choroszczy. W drugim spotkaniu
zmierzy³y siê ze sob± dru¿yny z Po¶wiêtnego i Kleosina, gdzie wygra³a nasza dru¿yna 5:1. W decyduj±cym o
mistrzostwie powiatu meczu Gimnazjum Po¶wiêtne zmierzy³o siê z Gimnazjum w Choroszczy. Po wyrównanym
emocjonuj±cym spotkaniu nasz zespó³ wygra³ 2:1.
Kolejnym etapem tych rozgrywek by³ pó³fina³ województwa podlaskiego. Rywalami naszej dru¿yny by³y zespo³y, które
wygra³y rozgrywki w powiatach sokólskim (Ku¼nica Bia³ostocka) i monieckim (Ja¶wi³y). Gospodarzem turnieju by³
zespó³ z Ku¼nicy Bia³ostockiej. Pierwszy mecz Gimnazjum Ja¶wi³y Gimnazjum Ku¼nica B. wyniki 2:0. Drugi mecz
Gimnazjum Po¶wiêtne Gimnazjum Ku¼nica B. wynik 1:0 Pi³karski horror zespó³ prze¿y³ w spotkaniu z Gimnazjum w
Ja¶wi³ach. Rozpoczê³o siê bardzo dobrze, bo po kilku minutach pierwszej po³owy wyszli¶my na prowadzenie 1:0.
takim wynikiem zakoñczy³a siê pierwsza po³owa. 15 minut drugiej po³owy to walka w ¶rodku boiska o ka¿d± pi³kê.
Piêæ minut przed koñcem spotkania po w±tpliwym rzucie karnym nasi rywale doprowadzili do remisu. Ambicja i wola
walki naszych zawodników doprowadzi³a do tego, ze na 2 minuty przed koñcem spotkania Bartek Pasternak strzeli³
drug± jak siê okaza³o zwyciêsk± bramkê 2:1 i awans do fina³u województwa podlaskiego w turnieju Pi³karska Kadra
Czeka.
11.06.2010 r. odby³ siê fina³ woj. podlaskiego na stadionie KS Pionier w Brañsku. Do zawodów, które rozgrywane by³y
w 40o upale zg³osi³y siê 4 dru¿yny (zwyciêscy pó³fina³ów) wojewódzkich: Gimnazjum Brañsk, Gimnazjum Goni±dz,
Gimnazjum Po¶wiêtne i Gimnazjum Sztabin. Turniej zosta³ rozegrany systemem pucharowym z czasem gry 2x20 min.
co w ogromnym upale wymaga³o bardzo du¿ego wysi³ku fizycznego zawodników.
W pierwszym meczu spotka³y siê zespo³y z Gimnazjum w Goni±dzu i Gimnazjum w Po¶wiêtnem. Mecz by³ bardzo
wyrównany i po 40 minutach gry nie przyniós³ rozstrzygniêcia. O awansie zdecydowa³y rzuty karne, które lepiej
wykonywali nasi zawodnicy (5:4).
Drugi mecz miêdzy Gimnazjum w Sztabinie a Gimnazjum w Brañsku przyniós³ zdecydowane zwyciêstwo
gospodarzom 4:0, i w tym momencie Gimnazjum w Brañsku by³o faworytem turnieju. W meczu o trzeci± lokatê pad³
wynik 3:2 dla Gimnazjum w Goni±dzu.
W samo po³udnie rozpocz±³ siê mecz o mistrzostwo. W siódmej minucie bliski zdobycia bramki by³ Pawe³ D±browski,
piêkny strza³ obroni³ fantastycznie bramkarz z Brañska. Dalszy ci±g meczu to walka w ¶rodku boiska z niewielka
przewaga naszej dru¿yny. Jednak i ten pojedynek nie przyniós³ rozstrzygniêcia w grze na boisku. Znów wszystko
zale¿a³o do bramkarzy i ich szczê¶cia. Naszej bramki broni³ Micha³ £apiñski i to jemu w tym dniu sprzyja³o
szczê¶cie. Wynik 4:2 dla naszej dru¿yny i najwiêkszy sukces sportowy w historii Gimnazjum w Po¶wiêtnem sta³ siê
faktem. Znale¼li¶my siê w gronie 16 najlepszych dru¿yn w kraju w tym presti¿owym turnieju. Jako zwyciêscy turnieju
w województwie podlaskim bêdziemy gospodarzami pó³fina³ów krajowych. Bêdziemy go¶ciæ w dniu 17 czerwca 2010 r.
dru¿yny z województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego i warmiñsko-mazurskiego.
Zwyciêski puchar oraz medale zosta³y wrêczone dru¿ynie przez dyrektora Zespo³u Szkó³ w Po¶wiêtnem Pani±
Bo¿enê Brzozowsk± podczas apelu podsumowuj±cego projekt "Trzymaj formê".