Torowy Puchar Świata: 2. miejsce Natalii Rutkowskiej

Podczas zawodów pucharu świata, które w sobotę zakończyły się w Cali w Kolumbii, drugie miejsce
w torowym omnium zajęła Natalia Rutkowska. To kolejny bardzo dobry występ zawodniczki Grupy
Kolarskiej Żyrardów na zawodach w Ameryce Południowej.
W swoim debiucie na imprezie rangi pucharu świata, Natalia po raz kolejny zaprezentowała się z
bardzo dobrej strony. Po 4. miejscu w scratchu, kiedy minimalnie przegrała walkę o trzecią pozycję, w
sobotę nasza zawodniczka stanęła już na podium. W omnium Natalka (medalistka niedawno
zakończonych MP na torze BGŻ Arena) przegrała tylko z Australijką Isabellą King.
Omnium, w którym Natalia zajęła 2 miejsce składa się z sześciu konkurencji i jest niezwykle trudną
konkurencją. Zawodniczka musi być bardzo dobrze przygotowana. Rutkowska była 4. w wyścigu ze
startu lotnego, 8. w punktowym, 3. w wyścigu eliminacyjnym. W rywalizacji indywidualnej na
dochodzenie zajęła 3. miejsce. Tę samą lokatę zdobyła w scratchu. W ostatniej konkurencji omnium,
w wyścigu na 500 metrów ze startu zatrzymanego, zwyciężyła. Suma zajętych miejsc dała jej 22
punkty, co przełożyło się na drugą pozycję w klasyfikacji łącznej!
King zdominowała ściganie w omnium, zdobywając w sumie 10 pkt. Trzecia Czeszka Jarmila
Machacova zebrała 23 pkt. Warto dodać, że omnium zwycięża ten zawodnik lub zawodniczka, którzy
zdobędą jak najmniej punktów.
Natalia Rutkowska to jedna z najbardziej utalentowanych zawodniczek polskiego kolarstwa
torowego. Na zeszłotygodniowych MP na torze wielokrotnie sięgała po medale, zdobywając tytuły
mistrzyni Polski w kategorii poniżej 23 lat, ale także wśród elity - z Eugenią Bujak (również GK
Żyrardów) została mistrzynią Polski w sprincie drużynowym.
Nasze dwie zawodniczki Natalia Rutkowska i Eugenia Bujak po bardzo udanych startach zostały
powołane do składu na zbliżające się Mistrzostwa Europy Elity, które odbędą się od 19 do 21