Wspaniałe Mistrzostwa Europy w Krotoszynie

Gmina Kobylin
Ponad 400 sumoków walczyło o Europejski Czempionat oraz zapewnienie sobie startu w przyszłorocznych
World Games 2017 we Wrocławiu. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się zawodnicy UKS Samson
Kobylin, którzy wywalczyli aż 7 medali !!!
Mistrzostwa Europy odbyły się w hali sportowej przy Zespole Szkół nr 3 w Krotoszynie. Zmagania
rozpoczęli w piątek o godzinie 9.00 juniorzy, juniorki oraz młodzieżowcy do 21 lat. Już pierwszego dnia
czterech kobylińskich zawodników cieszyło się z wywalczonych medali. Jako pierwszy brązowy medal w
kategorii 70 kg zdobył Rafał Kralka, drugi brąz w kategorii 100 kg zdobył Mikołaj Małecki. Kolejne dwa
brązowe medale w kategorii 92 kg i w drużynie U-21 zdobył Piotr Polny.
Rewelacją tych mistrzostw był występ Bartosza Wojciechowskiego, który jako jedyny mężczyzna z
polskiej reprezentacji juniorów został Mistrzem Europy w kategorii 90 kg i mógł wysłuchać Mazurka
Dąbrowskiego, oprócz tego w zmaganiach drużynowych U-18 Bartosz wywalczył srebrny medal.
Następnego dnia na dohyo walczyli młodzieżowcy do 23 lat. W tej grupie wiekowej brązowy medal
wywalczył Mikołaj Małecki w kategorii 100 kg a Patryk Swora zajął V miejsce w kategorii 85 kg.
Ostatni dzień mistrzostw to rywalizacja seniorów. Mniej szczęścia tego dnia miał Patryk Swora zajmując V
miejsce w kategorii 85 kg i Stefan Klejewski, który zajął X miejsce w kategorii 115 kg. Jestem bardzo
zadowolony ze swoich podopiecznych. Plan na Mistrzostwa Europy wykonaliśmy z nawiązką. Tak duża
ilość medali zawodników Samsona świadczy o odpowiednim zaangażowaniu oraz systematycznej pracy na
treningach Mirosław Flak trener UKS Samson Kobylin.
Podczas Mistrzostw Europy w Krotoszynie odbył się Kongres Europejskiej Federacji Sumo. W sobotę
przedstawiciele europejskich krajów zasiedli do rozmów o kierunkach dalszego rozwoju sumo. W wyniku
głosowania nowy prezydent Europejskiej Federacji Sumo został Dariusz Rozum prezes Polskiego Związku