KOLEJNE SUKCESY NA DOHYŌ

Adrian Czech – funkcjonariusz Zakładu Karnego w Wołowie – zdobył w dniu 18 marca 2012 r. w Strzelcach Opolskich
Puchar Polski w sumo w kategoriach do 115 kg oraz OPEN. Jest to kolejny tegoroczny sukces dolnobrzeżanina, który w
lutym br. zdobył dwa medale (złoty i srebrny) w zawodach Pucharu Polski rozegranych w Krotoszynie.
Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w zapasach w stylu wolnym oraz sumo, brązowy medalista Mistrzostw
Europy (2010) i uczestnik Mistrzostw Świata Adrian Czech przystąpił do krotoszyńskich zawodów po 10-miesięcznej
przerwie spowodowanej kontuzją. Zawodnik wywalczył złoty medal w kategorii do 115 kg pokonując m. in.
ubiegłorocznego wicemistrza Europy Wojciecha Pocztę oraz srebrny medal w kategorii OPEN, przegrywając walkę
finałową z zawodnikiem gospodarzy decyzją sędziów.
W zawodach Pucharu Polski, które odbyły się w dniach 17-18 marca br. w Strzelcach Opolskich, Adrian Czech
ponownie był bezkonkurencyjny w swojej kategorii wagowej (do 115 kg), pokonując w drodze do złotego medalu
kolejno czterech rywali. Wywalczył również złoty medal w najbardziej prestiżowej kategorii OPEN. Ugruntował tym
samym swoją pozycję w kadrze Reprezentacji Polski w sumo przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy, które
odbędą się w czerwcu br. na Węgrzech. Należy dodać, że sukces w Mistrzostwach Europy będzie stanowić przepustkę
do Mistrzostw Świata w Hongkongu, zaplanowanych na październik 2012 r.
Na co dzień plutonowy Adrian Czech pełni służbę na stanowisku oddziałowego działu ochrony. Poza zwykłym tokiem
służby funkcjonariusz szkoli nieetatową grupę interwencyjną Zakładu Karnego w Wołowie, którą dowodzi od maja 2011
roku. Po służbie funkcjonariusz poświęca swój czas głównie ciężkim treningom. Znajduje jednak czas na działalność
społeczną szkoląc dzieci i młodzieży w sekcji zapaśniczej klubu Rokita Brzeg Dolny.
tekst: Krzysztof Pietrzak
zdjęcia: archiwum Adriana Czecha