Mistrzostwa Świata w kickboxingu

W dniach 06-14.09.2014 roku odbędą się Mistrzostwa Świata WAKO Cadets & Juniors World
Championships, Rimini (Italy). Do reprezentacji Polski na ten turniej zostało powołanych dwoje
łukowian Marta Pawlikowska (kadet młodszy - pointfigfting 32 kg) i Maciej Królik (junior- light
contact 74 kg). Zawodnicy są wychowankami trenera Zenona Pawlikowskiego i reprezentują sekcję
kickboxing KSW Łuków - klubu działającego w ramach Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego
„Nasz Region” przy OSiR w Łukowie. Łukowscy zawodnicy mają już za sobą starty w Mistrzostwach
Europy, w mistrzostwach globu będzie to ich debiut. W 2014 roku Marta Pawlikowska zdobyła
srebrny medal w Mistrzostwach Polski oraz dwa brązowe medale w Pucharze Świata w kickboxingu,
zaś Maciej Królik jest aktualnym złotym medalistą Mistrzostw Polski. Dotychczas łukowski
kickboxing może poszczycić się jednym brązowym medalem z Mistrzostw Świata Juniorów- zdobyła
go w 2013 roku w Bratysławie Agnieszka Osial.