Marta Pawlikowska i Maciej Królik na posiedzeniu Zarządu Powiatu

Marta Pawlikowska i Maciej Królik na
posiedzeniu Zarządu Powiatu w Łukowie
W dniu 28.10.2014 r. na posiedzenie Zarządu Powiatu w Łukowie zostali zaproszeni zawodnicy sekcji
kickboxingu KSW Łuków działającej w ramach Stowarzyszenia Społeczno - Kulturalnego „Nasz
Region” przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Łukowie Marta Pawlikowska i Maciej Królik, ich trener
Zenon Pawlikowski oraz dyrektorzy: Zespołu Szkół Nr 3 w Łukowie Anna Pietrzak i Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Łukowie Karol Ciołek. Finaliści Mistrzostw Świata Kadetów i Juniorów w
Kickboxingu we Włoszech przyjęli gratulacje oraz podziękowania za godne reprezentowanie i
promocję Powiatu Łukowskiego na zawodach sportowych rangi międzynarodowej. Starosta Łukowski
Janusz Kozioł wręczył sportowcom ufundowane przez Zarząd Powiatu nagrody rzeczowe.
Marta Pawlikowska i Maciej Królik w dniach 6 - 14 września 2014 roku brali udział w Mistrzostwach
Świata WAKO w kickboxingu we włoskim Rimini. Marta Pawlikowska wywalczyła w tych zawodach
brązowy medal w kategorii kadet młodszy w formule pointfigfting. Maciej Królik występował w
kategorii juniorów w formule light contact do 74 kg. W eliminacjach przed czasem pokonał Niemca
Leona Lindemanna, a w ćwierćfinale przegrał z Rosjaninem Sakhib Musaev i ostatecznie został
sklasyfikowany na miejscu 5 - 8. Ponadto w 2014 roku Marta Pawlikowska zdobyła srebrny medal w
Mistrzostwach Polski oraz dwa brązowe medale w Pucharze Świata w kickboxingu, zaś Maciej Królik
jest aktualnym złotym medalistą Mistrzostw Polski. Wymienieni zawodnicy od dwóch lat są