PSP 11 K-Koźle Mistrzem Polski Minisiatkówki Szkół Podstawowych

Złote medale mistrzostw Polski zawisły na szyjach podopiecznych trenera Marcina Nurskiego.
Uczniowie PSP nr 11 zdobyli złoty medal Mistrzostw Polski w minisiatkówce chłopców. W zawodach wzięli udział szkolni
mistrzowie poszczególnych województw wyłonieni w drodze eliminacji.
Turniej organizowany był przez Szkolny Związek Sportowy Dolny Śląsk, oraz kompleks sportowo-turystyczny Banderoza,
w którym odbyły się rozgrywki o tytuł najlepszej siatkarskiej podstawówki w kraju. Impreza trwała od 26 do 29 maja w
Głuchołazach.
W pierwszej fazie turnieju mistrzowie wojewódzccy rozlosowani zostali do czterech grup eliminacyjnych. Jedenastka
trafiła do grupy wraz z SP 60 Bydgoszcz, SP 2 Strzyżów oraz SP Niekłań Wielki. Na tym etapie chłopaki z Pogorzelca
wygrali wszystkie swoje mecze pokonując 2:0 SP Niekłań Wielki i SP 60 Bydgoszcz, oraz 2:1 SP 2 Strzyżów. Tym
sposobem awansowali do najlepszej ósemki turnieju.
W drugim dniu po przeciwnej stronie siatki stanęli uczniowie SP 3 z Sulechowa, główni faworyci do złota. Tu podopieczni
Marcina Nurskiego niestety musieli uznać lepszą dyspozycję dnia rywali przegrywając 0:2 (21:25, 16:25). Ostatnią szansą
na wejście do najlepszej czwórki było wygranie z kolejnym faworytem, srebrnym medalistą klubowych Mistrzostw Polski
Kinder+Sport. Chłopcy z Jedenastki rozegrali bardzo dobre spotkanie wygrywając 2:0 (25:18, 25:15). W ostatnim boju
tego dnia chłopcy z PSP 11 zmierzyli się z SP 5 Wyszków i to z tym zespołem musieli powalczyć o tak zwany byt w finale
rozgrywek. Zespół z Wyszkowa jednak nie podołał. Walka do samego końca opłaciła się i w końcowym rozrachunku
półfinał okazał się zwycięski dla Kędzierzyna.
W ostatnim dniu mistrzostw Polski pozostał już tylko mecz o złoto i ogromna chęć powtórzenia sukcesu z 2014r.. Bardzo
zdeterminowani uczniowie Jedenastki dopingowani przez licznie zgromadzonych rodziców oraz kolegów i koleżanki
pewnie rozpoczęli pierwszego seta odskakując na kilka punktów drużynie z Sulechowa. W trakcie przebiegu seta zespół
z Sulechowa stopniowo odrabiał straty i w końcówce seta doprowadził do remisu. Po niezwykle zaciętej końcówce,
pewni swego kędzierzynianie po ostatnim gwizdku sędziego ostatecznie zwyciężyli pierwszego seta 25:23. W drugiej
odsłonie gra była bardzo nerwowa, to właśnie podopiecznym Marcina Nurskiego puściły nerwy i drugi set zakończył się
porażką 14:25. O zwycięstwie zadecydować miał tie break rozgrywany do 15, tym razem jednak stawka była o wiele
większa. Zwycięzca tej partii miał zostać Mistrzem Polski. Początek decydującego starcia należał do PSP 11 z KędzierzynaKoźla, która pewna swoich umiejętności i świadoma trochę słabszej dyspozycji psychicznej rywali kontrolowała wynik.
Widać było, że Jedenastka jest bardzo zmobilizowana i do końca seta mogliśmy oglądać jedynie demonstrację siły
kędzierzyńskiej minisiatkówki. Gdy zabrzmiał ostatni gwizdek sędziego, a na tablicy wynik wskazywał 15:9 dla
Kędzierzyna, radości nie było końca. Po 2 latach od zdobycia mistrzostwa kraju, Jedenastka ponownie sięgnęła po tytuł
mistrza Polski mini piłki siatkowej szkół podstawowych w kategorii chłopców.
Skład mistrzów Polski: Mateusz Fedorowicz, Tomasz Gawron, Piotr Jakubczyk, Arkadiusz Pągowski, Bartosz Mitura, Jakub
Peljan, Filip Wawryńczuk, Filip Ziółkowski, oraz Dariusz Wieczorek i Adrian Giryn. Trener: Marcin Nurski
Razem z chłopakami województwo opolskie reprezentowały również podopieczne Barbary Bednarczyk z PSP 11. W
pierwszej fazie dziewczęta wygrały 2:0 z PSP Wawelno, 2:1 z SP Kulczewsko oraz zanotowały porażki po 1:2
przegrywając w tie breakach z SP 31 z Bydgoszczy, oraz SP 74 ze Szczecina. Pozostała walka o miejsca 9-16. Na tym
etapie rozgrywek Jedenastka spokojnie udowodniła wyższość nad rywalkami z SP 3 Nysa i SP 4 Jasło wygrywając oba
spotkania po 2:0. Tak więc w ostatnim dniu pozostało walczyć o miejsca 9-11. Po przegranych 0:2 z Giżyckiem i
Międzyborowem dziewczyny z Pogorzelca ukończyły zmagania na 11 miejscu grając w następującym składzie: Aleksandra
Stańczyk, Julia Prochera, Martyna Krupowies, Oliwia Kuchta, Karolina Basa, Dominika Basa, Oliwia Mordak, Wiktoria
Jewtuch, Oliwia Reszkiewicz oraz Wiktoria Cioch.