14 złotych medali w Bańskiej - Stowarzyszenie Klub Sportowy

Autor: Krzysiek
10.03.2013.
Zmieniony 11.03.2013.
W dniu 09.03.2013 nasi zawodnicy startowali w pierwszych tegorocznych zawodach
Środkowoeuropejskiego Pucharu Młodzieży w Bańskiej Bystrzycy. Nasi zawodnicy zdobyli łącznie 27
medali z czego 14 złotych 8 srebrnych i 5 brązowe.
Największym wydarzeniem sportowym było zwycięstwo AMELI PISARCZYK na dystansie 50 m BF z
czasem 00:23,76 na jeszcze większe uznanie tego wyniku ma fakt pokonanie jednej z najlepszych
obecnie juniorek w europie Klary Kropelkowej z Czech. Wynik ten jest Nowym Rekordem Klubu na
basenie 50 m. Amelce brakuje jeszcze tylko 00:00,13 s do limitu reprezentacyjnego !!!
Klasą dla siebie byli najmłodsi nasi zawodnicy: w kat. E0 do 9 lat najlepszym zawodnikiem został Filip
Giba, który trzykrotnie zdobył złote medale, Na drugiej pozycji z dorobkiem trzech srebrnych krążków
uplasował się Łukasz Majda.
W tej samej kat. wiekowej najlepszą po bardzo zaciętej walce okazała się Balbina Sikora zdobywając
również 3 złote medale, za każdym razem minimalnie wygrywała ze swoją najgroźniejszą rywalką Hanną
Vasilovą, gdzie np: na 50 m PP wygrała zaledwie o jedną setną sekundy.
W kat E ( 10-11 lat) najlepiej wypadł Hubert Dyrszka, który po bardzo zaciętym pojedynku zwyciężył na
200 m PP i zdobył złoty medal z czasem 02:12,94, oraz srebro na 100 m PP
W kat. D chłopców niestety nie odnieśliśmy większych sukcesów i musimy zrobić wszystko aby dogonić
czołówkę.
Dużo lepiej wypadły dziewczynki w tej kat. (12-13 lat ) Zuzanna Rzepka zdobyła srebro na 100 m PP i z
czasem 00:53,39 ustanowiła swój rekord życiowy. Ona również otarła się o podium w konkurencji 400 m
PP przegrała o zaledwie 00,07s.
W kat C (14-15 lat) zdobyliśmy również medal (oprócz już wspomnianego medalu Ameli Pisarczyk)
brązowy medal zdobył również Bartłomiej Giba na dystansie 100 m PP z czasem 00:50,72..
Dobrze spisali się również nasi starsi zawodnicy którzy start w tych zawodach traktowali jako sprawdzian
przed Pucharem Polski. Najlepiej z tej grupy zawodników wypadł Jakub Dyrszka który zdobył 2 złote
medale. Medale w tej kat ( 16 lat i więcej zdobyli również Sebastian Nalepka, Kamil Kern i Miachał
Witomski. W kat. dziewcząt niestety nie było konkurencji , gdyż odbywały się w tym samym czasie inne
duże zawody w Czechach dla tej kat. wiekowej i jako jedyna zwyciężała Ania Osiadacz , ale dla niej to
również był sprawdzian przed KPP.
Podsumowując start naszych zawodników - należy go uznać za udany i zajęcie przez naszą drużynę II
miejsca w klasyfikacji wielobojowej uznać należy za duży sukces naszego klubu.
Należy w tym miejscu podziękować wszystkim naszym zawodników a szczególnie tym najmłodszym.
Brawo "Nautilus" i teraz podobnie dobrze należy się zaprezentować w zbliżających się zawodach Pucharu