Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu
Autor: Administrator
24.10.2011.
Już po raz ósmy, jak co roku w październiku, do Głuchołaz przyjeżdżają najmłodsi adepci siatkówki z
całej Polski. Tym razem na turniej zgłosiło się ponad 300 zawodników, którzy przez 3 dni rywalizowali w
trzech kategoriach wiekowych tj. klas czwartych, piątych i szóstych. Oprócz klasyfikacji drużynowej była
jeszcze zespołowa (dwa najwyższe miejsca były brane pod uwagę z jednego klubu lub szkoły). Nasze
miasto reprezentowały dwie szkoły PSP 19 i PSP 11.
Dużą niespodziankę sprawili chłopcy z PSP 19, w kategorii klas 5. "Trójki" zdobyły srebrny medal
ulegając zespołowi z Mirca, 3m. Nysa, 4m. Kraków. Skład PSP 19: Fortuna Jakub, Kerner Kacper,
Machnik Łukasz i Pańków Wiktor. Drugi nasz zespół zajął 7 miejsce (Rajski Wojciech, Zarębski Filip,
Górniak Piotr, Kaczmarczyk Dominik). Dwa bardzo dobre wyniki spowodowały, że w klasyfikacji
zespołowej PSP 19 w klasach piątych zdobyła złoty medal! Trenerem jest Miłosz Majka.W kategorii klas
szóstych zawodnicy z PSP 19 zdobyli miejsca 7 i 16. Trenerem jest Roman Kołodziej.Turniej stał na
wysokim poziomie, przyjechało wielu finalistów Kinder+Sport, który odbył się we wrześniu w Zabrzu.
Możemy być dumni z naszej młodzieży i z wielką determinacją rozwijać ich umiejętności, aby w
przyszłości grali na parkietach najlepszych klubów w Polsce.
Utworzono 7 March, 2017, 18:58