Sylwester Janiszewski wygrywa w Pawłowicach.

Wtorek, 10 Kwiecień 2012, 12:25:07
Kolarz ekipy CCC Polsat Polkowice, Sylwester Janiszewski zwyciężył w „Kolarskim Szosowym Grand Prix Ziemi
Pszczyńskiej”. Drugi był Dariusz Batek, a trzeci Mieszko Bulik (TC Chrobry Felt).
W wielkanocny poniedziałek w miejscowości Pawłowice rozegrane zostało Trzecie Szosowe Kryterium o Puchar Wójta
Gminy Pawłowice, w ramach „Kolarskiego szosowego Grand Prix Ziemi Pszczyńskiej”.
Na starcie w kategorii orlik i elita stanęło 65 kolarzy m.in. z CCC Polsat Polkowice, BDC MarcPol Team oraz Wibatech.
Do pokonania mieli 22 okrążenia, każde po 2100 metrów, w sumie 46,2 km. Wyścig został rozegrany w formie
kryterium kolarskiego – co druga runda była punktowana 5-3-2-1, ostatnie okrążenie punktowane podwójnie.
Najwięcej „oczek” zdobył Sylwester Janiszewski, na drugim stopniu podium stanął jego klubowy kolega Dariusz
Batek, a trzeci był Mieszko Bulik. Tuż za podium znalazł się Kacper Gronkiewicz (BDC MarcPol Team).
W kategorii orlik zwyciężył Mieszko Bulik, przed Kacprem Gronkiewiczem i Pszczolarskim Wojciechem (Konińskie