Słaby występ CCC na klasyku w Gippingen.

Niedziela, 06 Czerwiec 2010, 23:41:20
Kristof Vandewalle z ekipy Topsport Vlaanderen wygrał w niedzielę 6.06.br. klasyk GP Kanton Aargau-Gippingen (kat.
1.HC). W sprinterskim pojedynku pokonał na mecie Emanuele Sellę (Carmiooro-NGC) oraz Heinricha Hausslera (Cervelo
TestTeam).
W klasyku Gippingen wystartowała ekipa CCC Polsat Polkowice w składzie: Tomasz Marczyński, Bartłomiej
Matysiak, Tomasz Kiendyś, Adrian Honkisz, Tomasz Repiński, Adam Sznitko i Sylwester Janiszewski.
Najwyżej sklasyfikowanym z ekipy CCC został Tomasz Marczyński, który przejechał linie mety na 34. pozycji tracąc do
zwycięzcy ponad 8 minut.
Bardzo ciężka trasa klasyku z licznymi podjazdami liczyła prawie 194 kilometry. Peleton kolarski bardzo długo jechał
razem, choć na każdym z podjazdów dochodziło do porozrywania peletonu. Na jednym z nich odjechała
sześcioosobowa ucieczka w składzie: Kristof Vandewalle (Topsport Vlaanderen), Nicolas Roche (Ag2r-La Mondiale),
Marco Marcato (Vacansoleil), Paolo Bailetti (Ceramica Flaminia), Heinrich Haussler (Cervelo Test Team) i Emanuel Sella
(Carmiooro –NGC). Przewaga uciekającej szóstki ciągle rosła co pozwoliło im e konsekwencji dojechać do mety i
rozegrać finisz. Właśnie z tej grupki został wyłoniony zwycięzca klasyku.
Siódmy na mecie Matthias Russ (Milram) stracił do Vandewalle 26 sekund. Peleton dojechał na kreskę dopiero po ośmiu
minutach. A w nim znaleźć można było Tomasza Marczyńskiego (CCC Polsat Polkowice), który zajął 38. miejsce. Jego
koledzy drużynowi uplasowali się na dalszych pozycjach: Bartłomiej Matysiak na 45., a Adrian Honkisz na 46. lokacie.