Klub sportowy "Wojownik" z Kłobucka, piątą siłą w Polsce
16 Czerwiec 2014
kategoria:
Sport
W dniach 16-18 maja 2014 roku w Nowej Rudzie - Słupcu odbyły się XXI Mistrzostwa Polski Juniorów
Młodszych. W zawodach wzięło udział 238 zawodników z 44 klubów. Na najważniejszej imprezie w roku w
tej kategorii wiekowej, Klub Sportowy Wojownik był reprezentowany przez 11 zawodników, którzy w
Nowej Rudzie zdobyli aż 5 medali (1 złoty, 1 srebrny oraz 3 brązowe).
Życiowy sukces w walkach do 55 kg uzyskała Aleksandra Koszczyk, która po 4 wygranych pojedynkach
zdobyła tytuł Mistrzyni Polski. Do złota w walkach Ola dorzuciła jeszcze brązowy medal w „technikach
specjalnych”. Dużą niespodzianką był wynik Huberta Gloca, który po świetnych pojedynkach wywalczył
tytuł Wicemistrza Polski Juniorów Młodszych w walkach, kategorii do 46 kg. Hubert pokazał na matach
Nowej Rudy, że warunki fizyczne nie mają znaczenia - będąc najniższym zawodnikiem w swojej wadze
pokonał przeciwników większych od siebie o głowę. Kolejny medal przypadł debiutującemu na tak dużej
imprezie Kacprowi Psujowi w kategorii do 46 kg (walki). Ostatni, brązowy medal dla klubu, zdobyła po
wygranych 4 walkach repasażowych, debiutantka - Wiktoria Krok, w kategorii do 60 kg.
Świetnie walczyła również reszta ekipy: Kacper Kowalik (7 miejsce), Maciej Frydrych (13 miejsce),
Błażej Wolny (14 miejsce), Kinga Kantor (13 miejsce), Arkadiusz Słomian (13 miejsce), Krzysztof
Curran (12 miejsce), Mateusz Pełka (17 miejsce).
Łączna liczba zdobytych punktów dała „Wojownikowi” 5 miejsce na 44 kluby, w klasyfikacji generalnej. To
olbrzymi sukces, na który złożył się wysiłek zawodników, ich rodziców oraz wszystkich innych osób, które
wspierają klub.
Sukces jest tym bardziej wart podkreślenia, że z powodu kontuzji, w zawodach nie mogły wystartować
czołowe zawodniczki klubu: Zuzanna Tomczyk oraz Patrycja Drabczyk, które wielokrotnie zdobywały
tytuły najlepszych w województwie Śląskim. Tym razem wspierały swoje koleżanki oraz kolegów z trybun.
Można mieć nadzieję, że w pełnej dyspozycji pozwolą w przyszłym sezonie, „Wojownikowi” w optymalnym
składzie, osiągnąć podium Mistrzostw Polski.