promocja i popularyzacja piłki nożnej oraz zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży,
przeciwdziałanie patologiom społecznym poprzez wypełnienie i organizację wolnego czasu dzieciom i
turniej przeznaczony jest dla dzieci rocznika 2004 i młodszych.
V. Zgłoszenia do turnieju:
1. Zgłoszenie do rozgrywek powinno zawierać:
•
imienną listę zawodników reprezentujących drużynę (max. 12 osób) z podpisami, datą urodzenia, z
zaznaczeniem osoby pełnoletniej odpowiedzialnej za drużynę.
•
nazwę drużyny.
2. Drużyny należy zgłaszać w nieprzekraczalnym terminie do dnia 1 listopada 2014, osobiście w siedzibie Klubu
Sportowego Koziołek Poznań lub drogą mailową. Warunkiem przyjęcia zgłoszenia jest dokonanie wpłaty wpisowego w
wysokości 450 zł.
3. Zgłoszenie do rozgrywek jest jednoznaczne z deklaracją przestrzegania regulaminu turnieju i zawartych w nim
przepisów gry w piłkę nożną.
VI. System rozgrywek:
System rozgrywek uzależniony jest od ilości zgłoszonych zespołów i zostanie ustalony przez organizatorów i podany
kapitanom/kierownikom drużyn na odprawie technicznej przed rozpoczęciem turnieju.
VII. Przepisy gry:
1. Mecze rozgrywane są na boisku o wym. 31x51 m, bramki 2x3 m, pole karne 11x8 m, rzut karny wykonywany z
odległości 9 m.
2. Czas gry to 14 minut.
3. Liczba zawodników na boisku to 5 + bramkarz, a zmiany są dokonywane „systemem hokejowym” podczas przerwy w
grze.
4. Mecze rozgrywane są piłkami nożnymi nr 4.
5. Piłka jest wprowadzana z autu nogą, po podłożu. Piłka musi pokonać drogę równą swojemu obwodowi, zanim
zostanie zagrana przez kolejnego zawodnika.
6. Bramkarz wprowadza piłkę do gry z rzutu od bramki ręką, a z gry w sposób dowolny, zawsze jednak tak by piłka
została zagrana przez innego zawodnika lub odbiła się od podłoża przez przekroczeniem połowy.
7. Wszystkie rzuty wolne są rzutami wolnymi pośrednimi. Zagranie piłki z rozpoczęcia podlega tej samej zasadzie.
8. Zawodnicy mogą rozgrywać mecze tylko w płaskim obuwiu piłkarskim.
9. Nie obowiązuje przepis o spalonym.
10. Za przewinienia podlegające napomnieniu (żółta kartka) stosuje się kary wychowawcze wykluczenia od 1 do 5
minut – w przypadku gdy drużyna grająca w osłabieniu traci bramkę zawodnik ukarany karą minutową ma
automatycznie prawo powrotu na boisko.
11. W przypadku straty bramki przez drużynę grającą w niepełnym składzie w wyniku wykluczenia zawodnika
(czerwona kartka) – drużyna może wprowadzić do gry zawodnika innego niż zawodnik ukarany wykluczeniem.
12. Ukaranie zawodnika wykluczeniem automatycznie powoduje zakaz gry ukaranego zawodnika w następnym meczu.
Możliwe jest rozszerzenie tej kary o kolejne spotkania, jeśli przewinienie było wyjątkowo brutalne i zasługuje na
wyższą karę.
13. Odległość zawodników od piłki podczas wykonywania rzutów wolnych 5 m.
14. W pozostałych przypadkach obowiązują przepisy gry w piłkę nożną PZPN.
15. Za zwycięstwo w meczu w fazie eliminacyjnej drużyna otrzymuje 3 punkty, za remis 1 punkt, a za porażkę 0
•
w przypadku trzech drużyn posiadających tę samą ilość punktów o kolejności miejsc decyduje dodatkowa
tabelka uwzględniająca tylko mecze pomiędzy zainteresowanymi drużynami.
17. W przypadku remisu, zespoły wykonują po trzy rzuty karne, w których zawodnik rusza z piłką z połowy boiska, a
bramkarz stoi na linii bramkowej do momentu zagrania piłki przez zawodnika atakującego.
18. W przypadku gdy jedna z drużyn prowadzi trzema lub więcej bramkami, trener przegrywającego zespołu może
wprowadzić na boisko dodatkowego zawodnika. W przypadku gdy uda im się zredukować stratę do dwóch goli,
dodatkowy zawodnik musi opuścić boisko.
VIII. Postanowienia końcowe:
1. Za nieprzestrzeganie regulaminu i przepisów gry grozi kara dyskwalifikacji z turnieju lub walkower. Karę orzeka
organizator.
2. Organizator zapewnia pierwszą pomoc przy urazach powstałych w czasie gry (opieka medyczna), natomiast nie
ponosi odpowiedzialności prawnej za stan zdrowia uczestników i udział w rozgrywkach osób chorych. Osoby biorące
udział w rozgrywkach powinny poddać się wcześniej we własnym zakresie badaniom lekarskim stwierdzającym ich
dobry stan zdrowia, umożliwiający udział w turnieju. Organizator wymaga oświadczenia pisemnego
rodziców/opiekunów zezwalających na udział zawodnika w rozgrywkach.
3. Zawodnicy nie mogą grać w okularach, łańcuszkach, obrączkach itp. w przypadku takich zdarzeń uczestniczą w
meczach na własną odpowiedzialność. W przypadku jakiegokolwiek nieszczęśliwego wypadku, który spowodował
utratę zdrowia własnego oraz u osób drugich odpowiedzialność prawna spada na w/w osoby.
4. Zawodnicy biorący udział w zawodach powinni posiadać ze sobą dokument potwierdzający ich tożsamość.
5. Za wszystkie sprawy formalne dotyczące drużyny – wymienione w powyższych punktach i podpunktach regulaminu odpowiedzialny jest pełnoletni opiekun drużyny.
6. Na wniosek drużyny przeciwnej sędzia, przed lub w przerwie meczu, ma obowiązek sprawdzenia tożsamości osób
znajdujących się w protokole zawodów. Po zakończeniu spotkania wszelkie wnioski i protesty drużyn nie będą
weryfikowane. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości w zapisie, organizator ma prawo nałożenia kary określonej
w punkcie VII patrz podpunkt 1.
7. Organizator zastrzega, że w sytuacji ekstremalnej MA PRAWO do własnej interpretacji zaistniałego zdarzenia,
włącznie ze zmianą regulaminu (za „sytuację ekstremalną” uważa się sytuację sporną, której regulamin nie
uwzględnił).
9. Do interpretacji powyższego regulaminu uprawniony jest jedynie organizator.
10. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione i zgubione w trakcie trwania turnieju.