Pobiegli po zdrowie, rekreację i medale

Klub Biegacza Spartakus zorganizował 12 czerwca jednoczącą środowisko biegaczy, amatorów
szybkich spacerów oraz ich rodzin i przyjaciół VIII edycję Biegu Rekreacyjnego i Marszu Nordic
Walking. Stadion lekkoatletyczny Powiatowego Centrum Sportu tętnił życiem, gromadząc setki
biegaczy, kibiców i dzieci. W imprezie czynnie wzięło udział ponad 400 zawodników. Podziwiały ich
dziesiątki kibiców i fotoreporterów.
Jako pierwsi pobiegli najmłodsi. „Krasnale” do lat 6 pokonały dystans 100 m. Im dzieci starsze,
trasy były dłuższe: 200 m, całe okrążenie wokół stadionu PCS oraz 600 m. Każdy „krasnal”
otrzymał medal. Dodatkowymi atrakcjami były gry i zabawy, puszczanie mydlanych
baniek, nauka żonglerki, malowanie buziek.
Sportową rywalizację toczącą się w biegu na dwóch dystansach 5 i 10 km oraz w marszu nordic
walking poprzedziła wspólna rozgrzewka w rytmie zumby. Start i metę biegu przewidziano na
stadionie PCS, ale trasa biegła leśnymi duktami z odcinkami specjalnymi, tj. z piachem, wystającymi
korzeniami i podbiegami.
Rozpoczęli biegacze na 5 km. Wśród mężczyzn zwyciężył Jan Wychowałek z Piotrkowa Tryb., drugi
na mecie zameldował się bełchatowianin Michał Drążek, trzeci Tadeusz Klimek z miejscowości
Kusięta. Rywalizacja kobiet na 5 km uplasowała na pierwszym miejscu Weronikę Marciniak, na
drugim Katarzynę Ostojską, na trzecim - Magdalenę Polę z Łodzi. Bieg ukończyło 80 zawodników.
Następnie ruszyła główna konkurencja imprezy czyli rekreacyjny bieg na 10 km. Ten bieg wygrał z
bardzo dobrym czasem 37:41 zelowianin Jakub Kimmer, który wbiegł na metę przed Arkadiuszem
Dudkiem z Włodzimierzowa (38:21) i Dominikiem Klimkiem z miejscowości Kusięta. Rywalizację
kobiet zwyciężyła Katarzyna Cander z Moszczenicy (47:48), druga na mecie zameldowała się
Izabela Sobańska z Drużbic, reprezentująca barwy organizatora KB Spartakus (49:32), tuż przez
Donatą Filipek z KB Endorfina z Piotrkowa Tryb. (49:38).
Bieg ukończyło 119 osób, w tym wyróżniono i nagrodzono: najstarszego biegacza, 77-letniego
Tomasza Smodlibowskiego z KB Spartakus Bełchatów oraz najmłodszego uczestnika biegu
głównego na 10 km, 16-letniego Igora Lewandowskiego z KB Spartakus Bełchatów.
Amatorzy nordic walking przemaszerowali 5 km. Jako pierwszy przyszedł na metę Michał Osiński z
Łodzi, następnie Jakub Deląg z Piotrkowa Tryb. Na podium stanął również tata Jakuba, Józef Deląg.
Marsz nordic walking kobiet wygrała Sandra Laios z Bełchatowa. Druga przymaszerowała Grażyna
Sobańska z Drużbic, trzecia na mecie pojawiła się Agnieszka Krawętek z Bełchatowa. Maszerowały
również amazonki, które miały swoją kategorię nagród. Zwyciężyła Wiesława Franek, druga była
Ewa Michalska, a trzecia Bożena Guzek. W tej kategorii pomaszerowało 51 osób.