Zabrakło sił i skuteczności…

Pultusk24
Nie udało się koszykarzom Pultovii zrewanżować MKS – owi za porażkę w pierwszej rundzie. Na parkiecie w hali
PG1 musieliśmy uznać wyższość rywali. Szkoda, bo był to bardzo dobry mecz w wykonaniu obu drużyn. Pultovii,
mimo ambitnej postawy, zabrakło trochę, aby dogonić rywala i odnieść zwycięstwo.
Mecz zaczynamy w bardzo okrojonym składzie zaledwie siedmiu zawodników. Pod nieobecność Pawła
Lechmańskiego, który niestety dołączył do listy kontuzjowanych, wyjściowa piątka Pultovii wygląda następująco:
Michał Lechmański, Bartosz Trojgo, Bogumił Bulwicki, Paweł Zaremba i Mateusz Gródek. Pierwsza kwarta
wyrównana. MKS trafia trzy trójki, ale Pultovia mozolnie odrabia straty.
Po sześć punktów zdobywają Mateusz
Gródek i Bartek Trojgo, cztery dorzuca Bogumił Bulwicki. Pierwsza kwarta 16 – 22 dla Gości.
Kwarta numer dwa
wyglądała w naszym wykonaniu fatalnie. MKS skutecznie ograniczył nasze poczynania w ataku pokazując
jednocześnie świetną skuteczność pod naszym koszem. Zdobywamy zaledwie 3 punkty przy 20 rywali i do przerwy
mamy mało optymistyczny wynik 19 – 42 dla Gości.
Trzecia kwarta to przebudzenie Pultovii. Gramy twardo w
defensywie wymuszając błędy rywala. Hasło do walki rzuca Robert Włodarczyk blokując efektownie rzut zawodnika
MKS – u. Nasz zespół odzyskuje też skuteczność.
Ta część meczu to popis gry Bartka Trojgo, który zdobywa 12
punktów. Ważne „trójki” trafiają Mateusz Gródek oraz Przemek Łaszczych.
Odrabiamy straty punktowe i tę część
meczu wygrywamy 24 – 11. Po trzech kwartach Goście prowadzą już tylko dziesięcioma punktami 53 – 43.
Początek czwartej odsłony meczu to kontynuacja dobrej gra Pultovii. Rzut za trzy trafia Michał Lechmański, punktują
Bartek Trojgo oraz Robert Włodarczyk. Gramy bardzo dobrze w obronie i w połowie kwarty przewaga MKS – u
topnieje zaledwie do 6 punktów.
Końcówka meczu należy jednak do Gości. Kilka naszych akcji nie zakończyło się
zdobyciem punktów. Ta kwarta minimalnie dla Ochoty 12 – 11 i całe spotkanie 65 – 54.
To był kolejny dobry mecz
w wykonanie naszej ekipy. Mimo okrojonego składu zdziesiątkowanego kontuzjami Pultovianie ambitnie walczyli do
ostatniego gwizdka. Zabrakło jak zwykle trochę sił w końcówce i skuteczności w rzutach z dystansu (tylko 5 trafionych
trójek).
Zdobycze punktowe graczy Pultovii: Bartosz Trojgo: 22 punkty (1x3), 2 przechwyty, 2 asysty