Runabout Ladies - pierwsza mistrzyni Polski w historii!

Znamy zwycięzców Mistrzostw Polski w skuterach wodnych. Pierwszy w historii tytuł mistrzowski w klasie kobiet
zdobyła prawidziwa Lady Mama!
Autor: Paweł Sasin
Na początku września podwarszawski Zalew Zegrzyński zamienił się w arenę zmagań czołówki polskich
sterników skuterów wodnych. Widzowie poczuli i zobaczyli z bliska ogromną moc, adrenalinę i dużą dawkę
sportowej rywalizacji.
Zawody w Zegrzu były piątą i ostatnią Eliminacją Mistrzostw Polski. Wyniki decydowały więc o podziale medali.
Gdański klub GKS Jet Ski Team wystawił zawodników w 3 klasach – Runabout Lady (RL), Runabout Stock (RS)
oraz Runabout Open (RO).
Rywalizacja w klasie Runabout Lady odbiła się szerokim echem w światku motorowodniaków, ponieważ panie na
skuterach wodnych rywalizowały po raz pierwszy w historii. Pierwszą Mistrzynią Polski w klasie RL została
Gdańszczanka Ewelina Sasin. O dramaturgii zmagań świadczy fakt, iż zawodniczka GKS Jet Ski Team po 4
eliminacjach zajmowała 3 miejsce. Zwycięstwo w Zegrzu pozwoliło Ewelinie wyprzedzić w klasyfikacji generalnej
2 warszawianki z Jet Sport – Renatę Indę i Alicję Grabowską. Rywalizacja w Mistrzostwach Poslki wymaga od
wszystkich zawodników umiejętności ujarzmienia silników o ogromnej mocy. Ewelina wywalczyła złoto płynąc na
skuterze Kawasaki Ultra 300X. Zielona „kawa” jest obecnie jednym z najmocnijeszych seryjnych skuterów
wodnych na świecie o mocy 300 koni mechanicznych! Filigranowe zawodniczki płynące ponad 100 km/h przy
akompaniamencie ryku silników stały się celem wielu fotoreporterów.
W klasach RS (skutery seryjne) oraz RO (klasa dopuszczająca szereg modyfikacji zwiększających moc silników)
GKS Jet Ski Team reprezentował Mateusz Stańczyk – wielokrotny medalista Mistrzostw Polski oraz drugi
Wicemistrz Świata z USA 2010. Gdańszczanin startuje aktualnie na takiej samej maszynie jak Ewelina Sasin Kawasaki Ultra 300X. Mateusz nie dał szans rywalom w klasie RS i wywalczył złoto wygrywając wszystkie
eliminacje, w których startował. W klasie RO zdobył srebrny medal, ustępując jedynie Andrzejowi
Wiśniewskiemu z klubu Black Shadows Team z Ełku. Drugie miejsce na podium w RO należy uznać za ogromny
sukces, ponieważ przeciwnicy Mateusza używali maszyn o mocy znacznie wiekszej niż 300 koni mechanicznych
jego Kawasaki.
Gdańszczanie na zielonych Kawasaki wywalczyli 2 złote medale i jedno srebro. Zawodnicy trenują pod czujnym
okiem Zbigniewa Stańczyka – najbardziej utytułowanego zawodnika w historii polskiej dyscypliny skuterów
wodnych. Kolejnym celem są Mistrzostwa Świata w USA. Czekamy na sukcesy i trzymamy kciuki.