Informacje sportowe

TENISOWE MISTRZOSTWA
W hali ARMS przy ul. B. Prusa 6 zostały rozegrane mistrzostwa szkoły w tenisie stołowym, w których
wystartowało 32 uczennice i 67 uczniów. Tytuł mistrzyni szkoły wywalczyła Małgorzata Wisińska z 2
k, pokonując w finale Paulinę Żochowską z 2 gb. W meczu o 3 miejsce Agnieszka Cabaj z 2 k pokonała
Dominikę Cabaj z 1tga. Natomiast wśród chłopców tytuł mistrza szkoły po raz drugi wywalczył
Sylwester Paluch z 2 b, zwyciężając w finale Grzegorza Jaszczuka z 3 sm. Trzeci był Waldemar Błoński,
również z 3 sm, a czwarty Dawid Derewońko z 4 sm.
DZIEWCZĘTA NA PODIUM
W powiatowej Licealiadzie w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców wystartowały cztery drużyny
reprezentujące naszą szkołę, po dwie w każdej kategorii. Bardzo udanie zaprezentował się I zespół
dziewcząt, który zajął 2. miejsce i dzięki temu uzyskał awans do rozgrywek międzypowiatowych,
które zostaną rozegrane w marcu. Natomiast II drużyna dziewcząt zajęła 5-6. miejsce. Zespoły
chłopców uplasowały się na 6. (pierwszy) i 7. miejscu (drugi).
Drużyny grały w składach:




I zespół dziewcząt: Małgorzata Wisińska (2k), Paulina Żochowska (2gb) i Patrycja Koć (1thb)
II zespół dziewcząt: Dominika Cabaj (1tga) i Agnieszka Cabaj (2k)
I zespół chłopców: Sylwester Paluch (2b), Grzegorz Jaszczuk (3sm) i Radosław Przekopiak
(1zk)
II zespół chłopców: Waldemar Błoński (3sm), Dawid Derewońko (4sm), Patryk Kisiel (2lb)
OLGA MISTRZYNIĄ
Podczas rozegranych w Spale halowych mistrzostw Polski juniorów młodszych w lekkiej atletyce złoty
medal w chodzie na dystansie 3 km wywalczyła Olga Niedziałek z 1 th. Nasza uczennica jest
reprezentantką WLKS Siedlce.
NAGRODZONY TRENER
W Spale odbyła się gala Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów, podczas której uhonorowano
najlepszych zawodników i trenerów tej dyscypliny za wyniki sportowe w 2013 roku. Wśród
wyróżnionych szkoleniowców znalazł się p. Dawid Fertykowski, nauczyciel wf w naszej szkole i trener