Châteauroux Classic de l`Indre: 16.miejsce Jarka Marycza

Châteauroux Classic de l’Indre: 16.miejsce Jarka Marycza
Poniedziałek, 25 Sierpień 2014, 16:13:47
Iljo Keisse (Omega Pharma – Quick Step), został zwycięzcą francuskiego wyścigu klasycznego Châteauroux Classic de
l’Indre Trophée Fenioux. Jarosław Marycz (CCC Polsat Polkowice) ukończył rywalizację na 16. miejscu.
Po zakończonym ściganiu w Tour du Limousin, ekipa która rywalizowała w tym wyścigu, stanęła w minioną niedzielę,
24.08.br. na starcie klasyka Châteauroux Classic de l’Indre Trophée Fenioux (kat. UCI 1.1). Przed kolarzami była do
pokonania trasa długości 203 kilometrów, która prowadziła drogami Kraju Loary a także częściowo przez region
Bretanii. Trasa mocno interwałowa z licznymi, niezbyt trudnymi podjazdami, które pojawiały się od samego startu aż do
samej mety w Châteauroux.
W czteroosobowej ucieczce dnia, która zawiązała się zaraz po starcie peletonu znalazł się zawodnik ekipy CCC Polsat
Polkowice, Nikolay Mihaylov. Razem z nim uciekali również: Julien El Fares (Team La Pomme Marseille 13), Angel
Madrazo Ruiz (Caja Rural – Seguros Rga) oraz Damien Monier (Bridgestone Anchor Cycling Team). Peleton zezwolił
uciekającym na dość sporą przewagę, która po przejechaniu około 100 kilometrów trasy, wynosiła ponad 5 minut. Była
to maksymalna przewaga ucieczki, która wraz ze zmniejszaniem się dystansu zaczęła stopniowo topnieć. Zgodnie z
przewidywaniami, ekipy w których byli sprinterzy, rozkręcili bardzo wysokie tempo jazdy, próbując doprowadzić do
mety peleton i z niego rozegrać pojedynek o zwycięstwo w wyścigu.
Tak też się stało. Na ostatnich 10-ciu kilometrach przed metą po ucieczce nie było już śladu i było wiadomym, że o
zwycięstwo w wyścigu walkę stoczą sprinterzy.
Najszybszym na mecie okazał się sprinter ekipy Omega Pharma – Quick Step, Iljo Keiise, który w sprinterskim
pojedynku pokonał Romaina Feillu (Bretagne) oraz Roya Jansa (Wanty Groupe Gobert).
Najwyżej sklasyfikowanym kolarzem „pomarańczowych” został Jarosław Marycz, który zajął 16. miejsce.
Wyniki Châteauroux Classic de l’Indre Trophée Fenioux 2014 (1.1), Chateauroux – Chateauroux (203,8