Maciek Paterski 9. w Volta Limburg Classic

Sobota, 05 Kwiecień 2014, 19:34:54
Zwycięzcą holenderskiej jednodniówki, Volta Limburg Classic, został kolarz ekipy Belkin, Moreno Hofland. Maciej
Paterski (CCC Polsat Polkowice) minął linię mety na 9.miejscu.
Trasa tegorocznej, 41. edycji wyścigu klasycznego Volta Limburg Classic prowadziła drogami przez wzgórza
południowej Limburgii i belgijskiego regionu przygranicznego. Kolarze mieli do pokonania trasę długości 198
kilometrów, składająca się z trzech dużych rund wokół Eijseden, gdzie umiejscowiono zarówno start jak i metę wyścigu.
Trasa wyścigu, który posiada kategorię 1.1 UCI należy do jednej z najtrudniejszych tras w tym regionie Holandii.
Na starcie wyścigu stanęły 24 ekipy kolarskie a w tym dwie ekipy Word Tour: Belkin-Pro Cycling Team i Giant –
Shimano. Ekipa CCC Polsat wystartowała w składzie: Adrian Honkisz, Jarosław Marycz, Łukasz Owsian, Maciej
Paterski, Davide Rebellin, Marek Rutkiewicz, Branislau Samoilau i Mateusz Taciak.
W jednej z pierwszych ucieczek, której udało się odjechać od peletonu jechało trzech kolarzy a wśród nich Adrian
Honkisz. Byli tam również: Steven Kruijswijk (Belkin-Pro Cycling Team) i Lasse Bochmann (Cult Energy Vital Water).
Ucieczka dość długo jechała razem, zachowując przewagę sięgającą maksymalnie dwóch minut. Na 40 kilometrów do
mety za sprawą ekipy Belkin, która rozpoczęła akcje pogoni za trójką, ucieczka została dość szybko zlikwidowana.
Na ostatniej, trzeciej rundzie, kolejny atak przeprowadziła siedmioosobowa grupa kolarzy w której jechał m.in. Davide
Rebellin (CCC Polsat Polkowice). Ucieczka ta, choć uzyskała niewielką przewagę nad peletonem, została „złapana” na
ostatnich kilometrach trasy.
O zwycięstwie w wyścigu zadecydował finisz z trzydziestopięcioosobowej grupy, który wygrał Moreno Hofland z ekipy
Belkin. Pokonał Sonny Colbrelliego (Bardiani – CSF) i Mauro Finetto (Neri Sottoli).
Na dziewiątym miejscu, z czasem zwycięzcy wyścigu, finiszował Maciej Paterski (CCC Polsat Polkowice).
Wyścig ukończyło zaledwie 59 zawodników.