3. PKO Półmaraton Białystok_informacja prasowa

Informacja prasowa z 11 maja 2015 r.
PKO BANK POLSKI ZAPRASZA NA 3. PKO BIAŁYSTOK PÓŁMARATON
PKO Bank Polski został sponsorem tytularnym 3. PKO Półmaratonu w Białymstoku. 17 maja będzie
można pobiec nie tylko dla dobrego wyniku i własnej satysfakcji, ale także dołączyć do akcji „biegnę
dla Jurka i Bartusia”. W zawodach wezmą również udział pracownicy Banku z ogólnopolskiej sekcji
biegowej liczącej już blisko 400 osób.
W trakcie imprezy w Białymstoku będzie można pomóc chorym chłopcom z Białegostoku. 8-miesięczny
Bartuś urodził się bez kości strzałkowej i z krótszą nóżką. Rodzice zbierają środki na jego operację,
potem chłopca czeka jeszcze długotrwałe leczenie i rehabilitacja. Bartek jest podopiecznym Fundacji
Dzieciom „Zdążyć z pomocą” i Fundacji ,,Dziękuję, że Jesteś'' w Białymstoku. Natomiast roczny Jurek
choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Aby zapewnić jak najlepsze funkcjonowanie chłopcu, niezbędny jest
zakup specjalistycznego sprzętu oraz rehabilitacja. Jurek jest także podopiecznym Fundacji Dzieciom
„Zdążyć z pomocą”. Zaangażowanie uczestników białostockiego półmaratonu zostanie przeliczone na
pomoc finansową, którą przekaże Fundacja PKO Banku Polskiego. Aby dołączyć do akcji, wystarczy
pobiec z kartą „biegnę dla Jurka i Bartusia”. Kartki będą do odebrania 17 maja od godz. 8.00 na stoisku
PKO Banku Polskiego, obok biura zawodów.
- PKO Bank Polski wspiera białostocki półmaraton od pierwszej edycji. W tym roku został jego
sponsorem tytularnym. Warto pobiec razem z nami w Białymstoku. Zachęcam do udziału w biegu,
w akcji charytatywnej „biegnę dla Jurka i Bartusia” oraz do kibicowania uczestnikom – mówi Wojciech
Tarasiuk, Dyrektor Regionu Bankowości Detalicznej PKO Banku Polskiego w Białymstoku.
PKO Bank Polski realizuje program „PKO Biegajmy razem” i wspiera największe imprezy biegowe
w Polsce, jak PKO Cracovia Maraton, PKO Silesia Marathon czy Warszawska Triada Biegowa. Podczas
sponsorowanych wydarzeń, prowadzone są charytatywne akcje biegowe na rzecz osób potrzebujących
wsparcia w ratowaniu życia lub zdrowia. Kartki z napisem „biegnę dla…” można odbierać przed każdym
biegiem we wskazanym wcześniej miejscu. Od 2013 r. Bank zorganizował 105 charytatywnych akcji
biegowych, w których uczestniczyło ponad 28 tys. osób. Dzięki ich zaangażowaniu Fundacja przekazała
beneficjentom ponad 1,5 mln zł. Tylko w 2014 r. 19,2 tys. osób wzięło udział w charytatywnych akcjach
„biegnę dla…“. Zawodnicy łącznie przemierzyli ponad 405 tys. km, co równa się ponad 10 okrążeniom
Ziemi wzdłuż równika i razem wybiegali 840 tys. zł. W 2015 r. Fundacja PKO Banku Polskiego mogła
wypłacić już 250 tys. zł. dotacji dla osób potrzebujących wsparcia.
3. PKO Półmaraton Białystok wystartuje w niedzielę, 17 maja o godz. 10.00. Start znajduje się przy
Pałacu Branickich, a meta przy Ratuszu. Imprezie będzie towarzyszył Bieg na 5 km oraz bieg dla dzieci
Mały Biegacz (na 100, 500 i 800 metrów). W zeszłym roku półmaraton ukończyło 938 zawodników.
Więcej informacji na temat wydarzeń wspieranych przez PKO Bank Polski można znaleźć na stronach:
***
PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Skonsolidowany zysk netto w 2014 roku wyniósł 3 254,1 mln zł.
Został uhonorowany nagrodą „Bank of the Year in Poland” przyznaną przez miesięcznik „The Banker” należący do „Financial
Times”. Doceniono ponadprzeciętne wyniki finansowe, zwiększenie udziałów rynkowych oraz wzmocnienie pozycji lidera polskiej
bankowości. PKO Bank Polski zajął pierwsze miejsce w rankingu Najlepszy Bank dla Firm miesięcznika „Forbes”, uzyskując sześć
gwiazdek w ogólnej klasyfikacji. Bank uplasował się także w ścisłej czołówce, zajmując 3. pozycję w rankingu Jakość na Bank
2013, przygotowanym przez TNS Polska oraz „Puls Biznesu”. Contact Center Banku po raz siódmy zwyciężył w cyklicznym
badaniu infolinii bankowych, przeprowadzanym przez ARC Rynek i Opinia. Bank kolejny rok z rzędu zwyciężył w rankingu 50
największych banków w Polsce miesięcznika finansowego „Bank”. W tegorocznej edycji rankingu zwyciężył w kategorii Banki
finansujące nieruchomości, a wśród banków oferujących kredyty konsumenckie Consumer finance zajął 3. miejsce. W XII edycji
konkursu Lider Informatyki Instytucji Finansowych 2013 „Gazety Bankowej” PKO Bank Polski otrzymał nagrodę w kategorii
Bankowość elektroniczna i e-finanse, którą kapituła konkursu przyznała PKO Bankowi Polskiemu za wdrożenie aplikacji IKO. Bank
wygrał również w kategorii Systemy back office za wdrożenie Centrum Innowacji. O tytuł Lidera walczyło kilkanaście instytucji
finansowych, przede wszystkim z sektora bankowego i ubezpieczeniowego. Kapituła Konkursu VIII Kongresu Gospodarki
Elektronicznej nagrodziła PKO Junior w kategorii Projekt Roku. PKO Bank Polski jest również najsilniejszym wizerunkowo bankiem
w kraju. Pozostaje najbardziej wartościową marką polskiej bankowości według magazynu „The Banker”, który wycenił wartość
marki PKO Banku Polskiego na 1,25 mld dolarów. W Rankingu Najcenniejszych Polskich Marek 2014 „Rzeczpospolitej” marka
PKO Banku Polskiego pozostała najcenniejsza w kategorii finanse - jej wartość wyceniono na 3,6 mld złotych. Kapituła Konkursu
Liderów Świata Bankowości, organizowanego w ramach Polskiego Kongresu Gospodarczego, przyznała PKO Bankowi Polskiemu
nagrody w kategoriach Najlepszy Bank oraz Najbardziej Innowacyjny Bank w 2012 roku za nową ofertę Szkolnych Kas
Oszczędności. Bank znalazł się w gronie najlepszych pracodawców w rankingach przygotowanych w oparciu o opinie studentów.
Wysoką pozycję Banku potwierdzają badania międzynarodowej firmy Universum Global i stowarzyszenia AIESEC,
przeprowadzane wśród studentów najlepszych uczelni w kraju. PKO Bank Polski jest także laureatem plebiscytu Złoty Bankier
2013 w kategorii Najlepszy kredyt hipoteczny i Innowacja Finansowa za aplikację IKO.