Wersja PDF

Wersja PDF
Sukces wspieranego przez PGE Victora Borsuka
29.08.2014
Victor Borsuk, zawodnik kitesurfingu, który od lipca pływa w barwach PGE, zajął pierwsze miejsce w 9.
edycji CLTN Looser Contest 2014. Są to zawody łączące dobrą zabawę z rywalizacją, w których
wystartować mogą wszyscy, niezależnie od posiadanych umiejętności.
Formuła zawodów CLTN Looser Contest zmusza zawodników do dużej elastyczności i promuje
wszechstronność. Każdego roku organizatorzy umieszczają w regulaminie zawodów utrudnienia
sprawiające, że najlepsi zawodnicy w Polsce mogą zostać pokonani przez osoby, uprawiające ten sport
tylko dla przyjemności. W tej edycji zawodów sportowcy pływali bez leash’y, czyli zabezpieczenia
przytrzymującego kite’a w czasie ewolucji na rękach. W finale zawodów, do którego dostało się 5
zawodników, zwyciężył wspierany przez PGE Victor Borsuk. Już w ten weekend, 29-31 sierpnia, Victor
Borsuk wystartuje w Mistrzostwach Polski Ford Kite Cup w Jastarni.
Victor Borsuk to jeden z najbardziej utytułowanych polskich kitesurferów. Jest sześciokrotnym mistrzem i
dwukrotnym wicemistrzem Polski. W ubiegłym roku zdobył pierwsze miejsce w zawodach Pucharu Azji na
Boracay (Filipiny) oraz na wyspie Pingtan w Chinach. Odnosi również sukcesy jako trener innych czołowych
polskich profesjonalnych kitesurferów oraz amatorów.