Płońszczak - Gazeta lokalna - Płońsk, Raciąż, Baboszewo, Czerwińsk, Dzierzążnia, Joniec, Naruszewo
Mazowiecka Liga Seniorów - wszystko już jasne na pięć kolejek przed
końcem - historyczna data 12 maj
Wszyscy razem w jednym rzędzie, IV liga w Płońsku będzieRywale sami stracili szansePrzed tą kolejką
wiadomo było, że Tęcza awans do IV ligi ma praktycznie zapewniony. Rywale mieli bowiem już tylko
matematyczne szanse doścignięcia płońskiego lidera (Tęczy brakowało 4 punktÃłw przy założeniu, że
ktÃłryś z zespołÃłw goniących czołową dwÃłjkę wygra do końca sezonu wszystkie mecze). Płońska
drużyna mogła nawet przegrać swe wszystkie mecze licząc jedynie na straty rywali.Ale Tęcza oczywiście
nie chciała realizować takiego scenariusza. Sama więc wygrała w sobotę w Sochaczewie z Orkanem
(mecz o godz. 14), a rywale potracili punkty: Podlasie SokołÃłw zremisowało (1:1) z Kasztelanem Sierpc,
a NaprzÃłd Zielonki przegrał (1:2) w Żurominie z Wkrą. Oba te spotkania rozpoczęły się o godzinie 17 i
około 19 do Płońska dotarły wiadomości o tych wynikach.
Świętowanie awansu odbyło się więc w Płońsku drogą sms-ową i internetową. Na wspÃłlne świętowanie
zawodnikÃłw i kibicÃłw przyjdzie czas w sobotę 19 maja na meczu w Płońsku z Wkrą Żuromin (godz.
17).Ze strat drużyn, o ktÃłrych powyżej, ucieszył się też wicelider - Mazowsze Płock, ktÃłry zdecydowanie
pokonał (4:0) w Gąbinie Błękitnych i ma już 11 punktÃłw przewagi nad drużynami zajmującymi trzecią
lokatę. Awansu to jeszcze Mazowszu nie gwarantuje, ale by tak się nie stało musiałby się zdarzyć w
płockiej drużynie jakiś kataklizm. Jeśli więc chodzi o awans - sprawa wydaje się już przesądzona.Obawy
przed OrkanemPrzed sobotnim spotkaniem w ekipie Tęczy - oprÃłcz oczywistej wiary w sukces - panował
jednak lekki niepokÃłj. Po pierwsze mecz na boisku rywala, ktÃłry ma przysłowiowy nÃłż na gardle
związany z walką o utrzymanie, nigdy nie jest łatwy. Po drugie płońszczanie do sobotniego spotkania
przystępowali z ubytkami kadrowymi. Za kartki nie mÃłgł zagrać Andrzej Karpiński, a Marcin Bogucki
musiał być obecny na egzaminach. Na domiar złego kontuzja nadal nie pozwala grać Hubertowi
Lewandowskiemu.
Wielu kibicÃłw martwiło się też, czy zawodnicy poradzą sobie z presją ostatecznego postawienia kropki
nad „i―.Nic złego jednak Tęczy w Sochaczewie się nie stało, bo chociaż nie był to w wykonaniu
płońszczan dobry mecz, to Orkan okazał się po prostu za słaby, by skutecznie stawić czoła
liderowi.Przewaga bez goliW pierwszej połowie spotkania zdecydowaną przewagę „w polu― miała
Tęcza. Gospodarze rzadko konstruowali akcje ofensywne, a zagrożenie bramce Macieja Wiśniewskiego
stwarzali jedynie strzałami z dystansu. W sumie było takich uderzeń cztery - dwa razy bez trudu bronił
Wiśniewski, dwukrotnie zaś piłka minimalnie mijała bramkę.A Tęcza mozolnie prÃłbowała zrealizować
swÃłj cel - czyli zdobycie gola. Czyniła to jednak dość chaotycznie i mimo że gra toczyła się w większości
na połowie gospodarzy, płońszczanom brakowało pomysłu na rozmontowanie defensywy
sochaczewian.Mimo to Tęcza kilkakrotnie mogła tego upragnionego gola zdobyć. W 16 minucie, bardzo
aktywny w całym spotkaniu, Marcin Czerniakowski popędził prawym skrzydłem i zagrał w pole karne, ale
niecelnie uderzył Łukasz Barankiewicz. W 19 minucie ładnym podaniem z głębi pola popisał się Robert
Jadczak, ale minimalnie szybszy od Emila Kucińskiego okazał się bramkarz.Dwukrotnie swej szansy
szukał także prawy obrońca - Michał Bogucki. W 28 minucie ładny, kilkudziesięciometrowy rajd zakończył
jednak niecelnym uderzeniem, a na trzy minuty przed przerwą jego strzał z dystansu nieznacznie minął
bramkę.Najbliżej gola Tęcza była między 36 a 37 minutą. Najpierw - po kolejnym ładnym podaniu na
wolne pole Roberta Jadczaka - przed znakomitą szansą stanął Sławomir Daniszewski, ale jego uderzenie
skutecznie sparował bramkarz. Chwilę pÃłźniej bardzo groźnie, ale minimalnie obok bramki, głową
uderzał sobotni partner „Danisza― z ataku - Marcin Czerniakowski.Bardzo szybka bramkaCo nie
udało się w pierwszej połowie, udało się już dwie minuty po przerwie. Z rzutu wolnego, w okolice
szesnastki, piłkę dośrodkował Robert Jadczak. Powalczył o nią Jarosław Unierzyski i odegrał ją do Łukasza
Barankiewicz, ktÃłry ładnym uderzeniem zaskoczył bramkarza gospodarzy.Po uzyskaniu prowadzenia
nastąpiło kilka minut - szkoda tylko, że tak krÃłtko - bardzo dobrej gry Tęczy. Płońszczanie wręcz
zdominowali sytuację na boisku, spychając gospodarzy do desperackiej obrony. Więcej goli jednak nie
stracili, bo kolejne uderzenie Barankiewicza tym razem ładnie obronił golkiper Orkana, a mocne
uderzenie Czerniakowskiego minimalnie minęło poprzeczkę.Potem, aż do końca, wielkiej piłki już nie było.
Na boisku panował bałagan, a większość akcji nie było dziełem przemyślanych rozwiązań, a po prostu
przypadku.Ale nawet taka gra mogła przynieść jeszcze zdobycze bramkowe dla obu drużyn.Tęcza bardzo
dobre sytuacje miała jeszcze dwukrotnie. W 64 minucie ładnie w polu karnym obrońcÃłw, i bramkarza,
wymanewrował Sławomir Gołębiewski, ale zamiast strzelać podał do Sławomira Daniszewskiego, ktÃłrego
uderzenie z linii bramkowej wybił obrońca. W 90 minucie zaś, swÃłj bardzo dobry występ, mÃłgł golem
udokumentować Marcin Czerniakowski, ktÃłry po wcześniejszych minimalnie niecelnych strzałach w
światło bramki tym razem trafił, ale znakomicie spisał się bramkarz.Orkan w przekroju całego spotkania
był zdecydowanie słabszym zespołem. Ale przy nieskuteczności płońszczan mÃłgł to spotkanie
zremisować.W 54 minucie bowiem niefrasobliwe zachowanie Sławomira Gołębiewskiego zakończyło się
stratą piłki, z ktÃłrą naprzeciw Macieja Wiśniewskiego popędził napastnik gospodarzy. Bramkarz Tęczy
zdecydowanie wybiegł z bramki i w znakomitym stylu powstrzymał szarżującego
Utworzono 9 March, 2017, 00:34
sochaczewianina.Szczęśliwa „13―Tęcza wygrała więc czwarty kolejny mecz. Po raz czwarty też
jest to zwycięstwo bez straty gola. Ostatnią bramkę płońszczanie stracili w Maszewie, a potem do
„zera― pokonali kolejno: Pogoń Siedlce, Orzeł Goleszyn, Iskrę Krasne i Orkan Sochaczew
(odpowiednio: 1:0, 3:0, 4:0 i 1:0). Ciekawostką jest fakt, że ostatni stracony gol był 13, jaki przeciwnicy
zdobyli w meczach z płońszczanami w tym sezonie. Czyżby swoista magia tej liczby sprawi, że tak będzie
do końca?Na marginesie trzeba rÃłwnież wspomnieć o dwÃłch kolejnych statystycznych dokonaniach.
Tęcza jako jedyna drużyna ligi pozostaje niepokonaną na wiosnę, a serię kolejnych meczÃłw bez porażki
płońszczanie przedłużyli już do 14 spotkań.Czas na radość i... rewanżW najbliższą sobotę (o godz. 17)
oczywiście przyjdzie czas na wspÃłlne świętowanie awansu. Piłkarze jednak zapowiadają też, że spotkanie
z żuromińską Wkrą nie będzie jedynie okazją do świętowania.Po pierwsze są zdeterminowani, by
zrewanżować się rywalom za jak dotąd jedyną swoją porażkę (właśnie w Żurominie jesienią płońszczanie
przegrali 0:1). Po drugie - wielkie świętowanie odkładają na koniec ligi (16 czerwca - mecz z Naprzodem
Zielonki w Płońsku) chcąc skupić się na ostatnich meczach, ktÃłre chcą wygrywać, by oprÃłcz awansu
utrzymać także pozycję lidera. Drugie Mazowsze ma bowiem aż, ale i tylko, sześć punktÃłw straty.
Piłkarze Tęczy nie chcą dać się dogonić. Brawo.Artur Kołodziejczyksobota, 12.05.
Orkan Sochaczew - Tęcza 34 Płońsk 0:1 (0:0)
bramka: Barankiewicz (47, asysta Unierzyski).
Tęcza: Maciej Wiśniewski - Michał Bogucki, Radosław Cytloch, Robert Jadczak, Przemysław Skorupa,
Sławomir Gołębiewski, Jarosław Unierzyski, Emil Kuciński, Łukasz Barankiewicz, Sławomir Daniszewski,
Marcin Czerniakowski.Pozostałe wyniki XXV (12-13.05.) kolejki MLS: * Orkan Sochaczew - Tęcza 34
Płońsk 0:1 * Podlasie SokołÃłw Podlaski - Kasztelan Sierpc 1:1 * Błękitni Gąbin - Mazowsze Płock 0:4 *
Wkra Żuromin - NaprzÃłd Zielonki 2:1 * Iskra Krasne - Huragan Wołomin 1:2 * Orzeł Goleszyn - Kryształ
Glinojeck 3:0 * Pogoń Siedlce - MKS CiechanÃłw 1:1 * Amator Maszewo - Victoria SulejÃłwek 3:3.W
następnej XXVI kolejce (19-20.05.) zagrają:* Tęcza 34 Płońsk - Wkra Żuromin (jesienią 0:1) - Płońsk,
sobota 19.05., g. 17 * Kasztelan Sierpc - Amator Maszewo (2:3) * Victoria SulejÃłwek - Pogoń Siedlce
(3:1) * MKS CiechanÃłw - Orzeł Goleszyn (0:3) * Kryształ Glinojeck - Iskra Krasne (2:2) * Huragan
Wołomin - Orkan Sochaczew (3:0) * NaprzÃłd Zielonki - Błękitni Gąbin (2:0) * Mazowsze Płock - Podlasie
SokołÃłw Podlaski (2:0).Tabela MLSfoto: Artur Kołodziejczyk
SposÃłb na bramkarza Orkana, a tym samym na awans Tęczy już 12 maja, znalazł Łukasz Barankiewicz.