Oldboje: Jak za dawnych lat - MOSiR Bielsk Podlaski

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bielsku Podlaskim
Oldboje: Jak za dawnych lat
Zwycięstwem byłych piłkarzy Tura zakończył się pojedynek drużyn oldbojów z Bielska Podlaskiego i
białoruskiego Swietłogorska. Mecz rozegrano w ramach Dni Bielska.
Na główną płytę bielskiego stadiony wyszli panowie w różnym wieku. Najmłodsi zawodnicy goście
mieli zaledwie po trzydzieści lat, ale towarzyszyli im też koledzy grubo po pięćdziesiątce.
- Do sportu to trzeba mieć serce, a nie szczupłą figurę - śmieli się goście z Białorusi.
I reprezentanci zaprzyjaźnionego z Bielskiem Swietłogorska od początku ruszyli do szturmu na
bramkę Eugeniusza Bartoszuka. Zwłaszcza dwaj potężni napastnicy: Michaił Prus i Witalij Mielnikow
wprowadzali na połowie bielszczan sporo zamieszania. W 5 i 10 minucie gry strzelili nawet gole, ale
sędziujący to spotkanie Jan Szulborski uznał, że Białorusini byli na spalonym.
Walka była zacięta i pełna emocji. W 9 min. Sławomir Sawczyński ostro starł się z Rusłanem
Dziakowem. Na boisku pojawiła się krew, potrzebna była zmiana.
- Ostro walczą - mówił schodzący z boiska z zakrwawioną twarzą Sawczyński.
Na szczęście bielskiemu zawodnikowi nic się groźnego nie stało i potem wrócił on jeszcze na boisko. I
to w znacznie lepszym humorze, bo w 12 minucie gry bramkową akcję rozegrali byli gwiazdorzy Tura.
Obrońców "rozklepali" Artur Zinkowski z Mirosławem Sacharczukiem, a gola na 1:0 zdobył Wiesław
Doliński.
Goście jednak nadal groźnie atakowali. W 24 min. obrońcy gospodarzy źle ustawili pułapkę ofsajdową,
przez ich zasieki przedarł się Michaił Prus i pokonał Eugeniusza Bartoszuka.
- Musimy bardzo uważać na takie akcje, bo z czasem rywale będą co raz groźniejsi - przewidywał
bramkarz reprezentacji Bielska.
Okazało się jednak, że po przerwie na boisku dominowali gospodarze.
- Nic dziwnego, przecież regularnie trenujemy - śmieli się bielszczanie.
Cztery minuty po wznowieniu gry Andrzej Gorbacewicz dograł do Mirosława Sacharczuka, a ten z
bliska dał Bielskowi prowadzenie. Później kolejne okazje na zdobycie goli mieli m.in. Artur Zinkowski i
Sławomir Siemieniuk, ale sztuka ta udała się dopiero Wiesławowi Dolińskiemu. "Tygrys" otrzymał
dokładne podanie od "Suchego" i ustalił wynik sobotniego meczu na 3:1 dla Oldbojów Bielsk Podlaski.
Krzysztof Jankowski
Oldboje Bielsk Podlaski - Oldboje Swietłogorsk 3:1 (1:1)
Bramki: 1:0 - 12' Doliński, 1:1 - 24' Prus, 2:1 - 34' Sacharczuk, 3:1 - 55' Doliński.
Sędziowali: Jan Szulborski oraz Jerzy Kokosz i Wojciech Niewiński.
Bielsk Podlaski: Eugeniusz Bartoszuk - Sławomir Sawczyński, Jerzy Maksymiuk, Jarosław Olszański,
Piotr Filimoniuk - Andrzej Gorbacewicz, Artur Zinkowski, Mirosław Sacharczuk, Sergiusz Zinowczyk Sławomir Siemieniuk, Wiesław Doliński oraz: Wojciech Jaroszko, Andrzej Ciołek, Włodzimierz Kobuś i
Eugeniusz Car.
Swietłogorsk: Wiktor Baszlikow - Siergiej Bykow, Mikołaj Bondarenko, Anatolij Fiedoriew, Rusłan
Dziakow - Aleksandr Gwoździew, Aleksandr Dawidienko, Witalij Kobral, Roman Biełaj - Michaił Prus,
Witalij Mielnikow oraz: Wiktor Biełaj, Władimir Bondarenko, Aleksandr Guzwa i Jurij Dziatłow.
Utworzono 9 March, 2017, 01:56