Międzynarodowy Puchar Gilowic w skokach narciarskich

09.07.2015
Międzynarodowy Puchar Gilowic w skokach
narciarskich
Skocznie narciarskie w Gilowicach były areną zmagań najmłodszych skoczków narciarskich z Polski i
Czech, rywalizujących w Międzynarodowych Zawodach w Skokach Narciarskich na Igelicie o Puchar
Gilowic, z cyklu „Nadzieje Beskidzkie”.
Zawody były imprezą towarzyszącą w ramach konkursu Ministra Sportu i Turystyki, realizowanego
przez Parafialny Klub Sportowy „Olimpijczyk” Gilowice pod nazwą „Od wschodu do zachodu słońca”.
Konkursy skoków narciarskich zostały przeprowadzone na dwóch obiektach – HS-19 i HS-24 w
dziewięciu kategoriach męskich i żeńskich. Zawody przebiegały szybko i sprawnie przy pięknej,
słonecznej pogodzie. Nikt nie opuścił Gilowic z pustymi rękami, ponieważ wszyscy uczestnicy
zawodów zostali nagrodzeni – m.in. pucharami, medalami, dyplomami czy nagrodami rzeczowymi. W
ceremonii wręczenia nagród uczestniczyli przedstawiciele władz gminy w osobach Wójt Leszek
Frasunek oraz Przewodniczący Rady Gminy Ireneusz Jędrysek oraz Sołtys wsi Gilowice Lidia Kolonko.
Wyniki w poszczególnych kategoriach przedstawiają się następująco:
Zwycięstwo w kategorii Dziewczyny Młodsze należało dziś do Czeszki Terezie Kantorovejj, która
zdecydowanie pokonała swoją rodaczkę Helene Szurmanową a kolejną zawodniczką była Zofia
Wnętrzak z Olimpijczyka Gilowice. Mikołaj Serwatowicz z TS Wisły Zakopane triumfował wśród
Rocznika 2005-2006, wyprzedzając Macieja Staszewskiego z Olimpii Goleszów oraz Czecha Stepana
Kysela. Wśród zawodników urodzonych w 2007 roku i młodszych najlepsi okazali się Lukas
Matusinsky i Jakub Jaluvka, oboje z TS Kozlovice. Na trzecim stopniu podium znalazł się Łukasz
Łukaszczyk z TS Wisła Zakopane.
W kategorii Dziewczęta Starsze zwyciężyła Paulina Cieślar przed Justyną Badurą #℣佐⌡⌀漀戀椀攀 稀 圀椁嬀氀愁䐀猀欀椀攀最o
Stowarzyszenia Sportowego)a miejsce trzecie zajęła Natalia Gabryel z Olimpijczyka Gilowice.
Z kolei najlepszym skoczkiem wśród urodzonych w 2004 roku okazał się Wojciech Troszok z WSS w
Wiśle. Skład podium uzupełnili: Dawid Żlik z LKS Olimpia Goleszów i Stanisław Marusarz z KS
Chochołów. Wśród skoczków z rocznika 2003 najlepszy był Miłosz Krzępek z WSS w Wiśle, który
pokonał Roberta Rysia oraz Michała Martynka z LKS Olimpia Goleszów.
Marcin Małyjurek zwyciężył w kategorii Rocznik 2002, oddając dwa skoki poza granicę 21metra. Na
drugim miejscu uplasował się Bartłomiej Klimowski z PKS Olimpijczyk Gilowice, a trzeci był Arkadiusz
Jojko z WSS w Wiśle.
Dla starszych zawodników oraz amatorów tradycyjnie przygotowano kategorię Open. Triumfował
Krzysztof Leśniak ze Skawiny. Druga pozycja należała do Norberta Harsche z ZKN Sokół Zagórz, a
trzecie miejsce do Czecha Marcela Matusinskiego.
Organizatorem zawodów był Parafialny Klub Sportowy „Olimpijczyk” Gilowice a współorganizatorami
Śląsko-Beskidzki Związek Narciarski w Wiśle oraz Gmina Gilowice.