W dniach 12-21.02.2016r. rozegrane zostały II Młodzieżowe Zimowe Igrzyska Olimpijskie
w Lillehammer w Norwegii. Ceremonia otwarcia odbyła się na stadionie wokół kompleksu skoczni
Lysgardsbakken. 13 tys. ludzi podziwiało uroczystą paradę ekip narodowych z rozpoczynającą Grecją
i zamykającą pochód Norwegią. Znicz olimpijski został zapalony przez 12-letnią wnuczkę Króla
Norwegii – Księżniczkę Ingrid Aleksandrę. W zawodach wzięli udział młodzi zawodnicy z 70 krajów
rywalizowali w 15 dyscyplinach sportowych. Polskę reprezentowało 21 zawodników wśród, których
był zawodnik z Parafialnego Klubu Sportowego „Olimpijczyk” Gilowice – Paweł Twardosz.
Paweł Twardosz reprezentował Polskę w kombinacji norweskiej. To był bardzo udany start. Zawodnik
„Olimpijczyka” Gilowice zajął w rywalizacji indywidualnej 6 miejsce. Po skoku na odległość 92 m
zajmował 7 miejsce a na mecie biegu na 5 km był 6.
W drużynowym konkursie mieszanym Polska reprezentacja skakała w składzie: Paweł Twardosz,
Kinga Rajda, i Dawid Jarząbek. Biało – czerwoni uplasowali się na 9 miejscu a najlepiej z Polaków
wypadł Paweł Twardosz. Zawodnik „Olimpijczyka” Gilowice wystąpił jeszcze w jednej konkurencji
drużynowej – Nordic Mixed Team #℣佐⌡⌀猀欀漀欀椀 渀愀爀挀椀愀爀猀欀椀攀Ⰰ 戀椀攀最椀 渀愀爀挀椀愀爀猀欀椀攀 椀 欀漀洀戀椀渀愀挀樀愀 渀漀爀眀攀猀欀愀 jednym). Reprezentacja Polski zajęła ostatecznie miejsce 9.
II Zimowe Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie Lillehammer 2016 przeszły do historii a oficjalnie
zakończył je Prezydent MKOL Thomas Bach. W trakcie ceremonii zakończenia wygaszono znicz a
flagę olimpijską przekazano kolejnemu organizatorowi Zimowych Młodzieżowych Igrzyska
Olimpijskich, które odbędą się w 2020roku w Lozannie.
Może wystartuje w nich kolejny sportowiec „Olimpijczyka” Gilowice.
******
Paweł Twardosz przed wyjazdem na Igrzyska zadebiutował w Pucharze Kontynentalnym
w kombinacji norweskiej. Zawody rozegrane były w słoweńskiej Planicy. A po zakończeniu Igrzysk
poleciał bezpośrednio na Mistrzostwa Świata Juniorów, które rozegrane zostały w Brasov w Rumunii.
Reprezentował Polskę w kombinacji norweskiej. W reprezentacji Polski wystąpiło jeszcze 2 skoczków
z Gilowic – Kantyka Przemysław i Kastelik Dominik.