Sportowa pasja bez ograniczeń

10 X 2016_Layout 1 2016-11-01 12:21 Page 1
Październik 2016
32 zespoły i prawie 800 uczestników. To
bilans odbywających się w Siemianowicach Śląskich zawodów sportowo-rekreacyjnych osób niepełnosprawnych.
Tegoroczna edycja zawodów już po raz
drugi odbywała się w Kompleksie Sportowym MICHAŁ w Siemianowicach Śląskich. Blisko 800 uczestników sportowej rywalizacji reprezentowało ośrodki działające
na rzecz osób z niepełnosprawnością z terenu województwa śląskiego, m.in. zakłady
aktywności zawodowej, warsztaty terapii
zajęciowej, fundacje i stowarzyszenia.
W programie zawodów znalazły się dyscypliny sportowe, gry i zabawy z elementami rywalizacji, zebrane w blokach tematycznych: pływackim, konkurencji rozgrywanych w hali, gier i zabaw oraz turniej
piłki nożnej. Wśród konkurencji, które cieszyły się dużym zainteresowaniem i frek-
wencją, znalazły się m.in. grzybobranie,
wyciskanie ciężarka, wyścig na wózkach,
piłka nożna, turniej w kręgle (xBox), pływanie z deską czy sztafeta kombinowana
w wodzie.
Nie zabrakło również imprez towarzyszących. Organizatorzy zadbali też o sferę
rekreacji: zajęcia z muzykoterapii czy warsztaty udzielania pierwszej pomocy. Głównym celem zawodów jest propagowanie
wśród osób niepełnosprawnych aktywności
sportowej jako jednej z form rehabilitacji, ale
też integracja całego środowiska.
Organizatorem wydarzenia jest Urząd
Marszałkowski Województwa Śląskiego
i Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski „Imperium Słońca” z Siemianowic Śląskich.
- 10 -
Janusz Rokicki wicemistrzem
na Paraolimpiadzie
Na zakończonych igrzyskach paraolimpijskich polscy sportowcy zdobyli
39 medali. Wśród nich był Janusz Rokicki, który w pchnięciu kulą z wynikiem 14,26 m (kategoria F 56/57) zdobył
srebrny medal.
Dla zawodnika MOSIR Cieszyn jest to
kolejny, trzeci srebrny medal po igrzyskach w Atenach (2004) i Londynie (2016).