Etoile de Bessèges: Bouhanni wygrywa sprinterski pojedynek

Etoile de Bessèges: Bouhanni wygrywa
sprinterski pojedynek
Zwycięzcą 2.etapu francuskiej etapówki Etoile de Bessèges (kat. UCI 2.1) został zawodnik ekipy
FDJ.fr, Nacer Bouhanni . W sprinterskim pojedynku pokonał Johna Dagenkolba (Team GiantShimano) i Yauheniego Hutarovicha (AG2R La Mondiale).
Podczas kolejnego dnia rywalizacji na trasie 2.etapu francuskiej etapówki Etoile de Bessèges,
kolarze mieli do pokonania dystans długości 149 kilometrów po trasie lekko pagórkowatej z dwiema
górskimi premiami kat.2. Wystartowali w Nîmes a finiszowali w Saint-Ambroix, gdzie na ostatnich
finiszowych kilometrach mieli do pokonaniu 5 okrążeń po 7,3 kilometra.
Przebieg etapu miał bardzo podobny scenariusz jak podczas poprzedniego dnia. Po przejechaniu
pierwszych 30-tu kilometrów z peletonu odjechała grupka pięciu kolarzy. Byli w niej: Julien Fouchard
(Cofidis), Axel Domont (AG2R La Mondiale), Clément Koretzky (Bretagne-Séché Environnement),
Dimitri Le Boulch (BigMat-Auber 93) oraz Thomas Rostollan (La Pomme Marseille 13). Dość szybko
uzyskali przewagę nad peletonem, która na 50 kilometrze trasy wynosiła 3 min.40 sek. Tym razem
peleton a w szczególności ekipa lidera (Topsport Vlaanderen-Baloise) nie pozwalały by przewaga się
zwiększała i przez dłuższy czas utrzymywali harcowników w bezpiecznej odległości.
Kiedy peleton zbliżył się do Saint-Ambroix i rozpoczęły się finałowe rundy, przewaga uciekającej
piątki zaczęła się szybko zmniejszać. Próbę samotnej ucieczki próbował jeszcze ostatni z piątki
uciekinierów – Thomas Rostollan, lecz i on został wchłonięty prze rozpędzony peleton.
O etapowym zwycięstwie zadecydował pojedynek sprinterów. Najszybszym okazał się Nacer
Bouhanni z ekipy FDJ.fr, który pokonał Johna Dagenkolba (Team Giant-Shimano) i Yauheniego
Hutarovicha (AG2R La Mondiale).
Najlepszym z „pomarańczowych” okazał się tak jak podczas pierwszego etapu, Maciek Paterski,
który finiszował na 38.miejscu. Pozostali zawodnicy ekipy CCC Polsat Polkowice minęli linie mety na
dalszych pozycjach zachowując czas zwycięzcy etapu.
Liderem wyścigu pozostał zwycięzca 1.etapu, Sander Helven (TopSport Vlaanderen-Baloise).