Konspekt lekcji z wychowania fizycznego przeprowadzonej w dniu

Transkrypt

Konspekt lekcji z wychowania fizycznego przeprowadzonej w dniu
Konspekt lekcji z wychowania fizycznego
przeprowadzonej w dniu 13.02.2014r. przez Aleksandrę Raj.
Temat: Aerobik. Tworzenie krótkich układów w przestrzeni według
inwencji nauczyciela.
Klasa: IVab,Vab
Liczba ćwiczących: 24 dziewcząt
Miejsce ćwiczeń: sala gimnastyczna
Czas: 45 minut
Sprzęt i przybory: odtwarzacz CD, płyty z muzyką do zajęć aerobiku,
Cele lekcji w zakresie:
Umiejętności:
- umie dostosować ruch do muzyki
- umie wykonać podstawowe kroki (step touch, podwojny step touch, heel
back, vistep)
- umie łączyć poszczególne kroki w jedną całość wraz z pracą ramion
- potrafi wykonać i powtórzyć układ choreograficzny
- potrafi dbać o bezpieczeństwo swoje i innych
Wiadomości:
- zna komendy i nazewnictwo podstawowych kroków
- zna ćwiczenia kształtujące mięśnie ud, brzucha i pośladków
- dostrzega pozytywną rolę muzyki na lekcjach wychowania fizycznego
Sprawności:
- rozwinie siłę mięśni nóg i pośladków
- wzmocni siłę mięśni ramion i brzucha
- poprawi kondycję i rozwinie koordynację ruchową przy muzyce
Wychowawczym:
- doceni zdrowotne walory aktywności ruchowej
- przyjmie prawidłową postawę ciała podczas ćwiczeń
- współuczestniczy w organizacji zajęć
Metody: naśladowcza –ścisła, odtwórcza.
Lp
Tok lekcji
Treści programowe
Uwagi
Podstawa
programo
wa
I. 10
min
Część
wstępna.
Powitanie uczennic
Zachęcić
1.4
sprawdzenie obecności,
uczennice do
1. Czynności
2.6
podanie celu lekcji.
zapamiętania
Demonstrowanie
nazw kroków
kroków sposobu
stawiania
Pokazanie
organizacyjno
– porządkowe
2.Podanie
6.1,6.2
kierunku ruchu
tematu lekcji i
stóp, oglądanie plansz.
przy każdej
motywacja do
Rozgrzewka do muzyki:
zmianie
aktywnego
piramida
kroków,
uczestnictwa.
3. Rozgrzewka
1-8,PN marsz
1-8,PN step touch
1-8,PN step touch
1-8,PN podwójny ST
Nauka układu:
II.
28
min
I
1-4 PN marsz
po trójkącie do przodu powtórka
5-8 PN marsz / powtórz 4x4
2x2
Część główna:
Przypomnienie
techniki
stawiania nóg,
kształtowanie
1-4 PN marsz tył po
trójkącie
5-8 PN powtórz
II
1-4 podwójny St
5-8 /powt
III
1-4 kolano PN-LN
5-8 powtórz
IV
1-4 v-step
5-8 powtórz
Połączenie układu w
całość
1-4 powtórz
Izolowanie
przy
łączeniach
kroków
sprawiających
trudność grupie
objaśnianie
estetyki i
zadań
piękna ruchów,
pokazanie,
nauka pros
poprawianie
błędów
Nauka
fragmentami,
które
połączone w
całość
tworzą układ
choreograficzn
y
1. Siad rozkroczny skłon
III. Część końcowa
tułowia do Pn
7 min Uspokojenie
organizmu po wysiłku wytrzymać wyprost
skłon do LN
2. Siad prosty ugięcie
PN w kolanie skłon do
lewego kolana i na
przemian , przyciągamy
kolana do klatki
Muzyka
relaksacyjna
Demonstrowanie
przez N
ćwiczeń
4.6
piersiowej.
3.Siad klęczny –
pośladki na piętach
przesuwamy tułów do
przodu RR w przód
staramy się nie odrywać
pięt od pośladków
4.Podsumowanie zajęć
• N wyróżnia grupę
dziewcząt aktywnych
podczas zajęć
Porządkowanie sali po
zajęciach.