KONSPEKT Temat: Międzyklasowy maraton fitness.

Transkrypt

KONSPEKT Temat: Międzyklasowy maraton fitness.
KONSPEKT
Temat: M i ę d z y k l a s o w y m a r a t o n f i t n e s s .
Cele operacyjne lekcji:
Główne zadanie realizujące postawiony celdziałania ucznia i nauczyciela
Postaw
Uczeń:
-potrafi współpracować w grupie
- dba o bezpieczeństwo własne i innych
-angażuje się w przebieg maratonu, z chęcią
wykonuje zadania nauczyciela, czerpie radość
z wykonanych ruchów, czuje satysfakcję z
osiągniętego celu
U- współpraca w grupie- cała jednostka
lekcyjna
U, N- dbałość o bezpieczeństwo- cała jednostka
lekcyjna
U- zaangażowanie- cała jednostka lekcyjna
Umiejętności
Uczeń:
- potrafi wykonać rozgrzewkę z laską
gimnastyczną
- potrafi przyswoić oraz zaprezentować układ
taneczny
- potrafi poprawnie technicznie wykonać
kroki: step touch, podwójny step touch, v- step,
chasse mambo, mambo, chipi-chipi, step out
- potrafi radzić sobie ze stresem przy pomocy
nauczyciela, poznaje ćwiczenia relaksacyjne
U- wykonywanie ćwiczeń z laską
gimnastyczną- rozgrzewka
U- nauka i prezentacja układu, kroków- część II
U- radzenie sobie ze stresem- część III
N- pomoc nauczyciela w radzeniu sobie ze
stresem- część III
Sprawność fizyczna
Uczeń:
- rozwija koordynacje wzrokowo-ruchową,
układ krążeniowo-oddechowy oraz gibkość
- rozwija odporność na stres
-kształtowanie estetyki i piękna ruchu
U- koordynacja, gibkość, rozwój układu
krążeniowo-oddechowego- cała jednostka
lekcyjna
N- dbałość o bezpieczeństwo, kształtowanie
estetyki ruchu- cała jednostka lekcyjna
Wiadomości
Uczeń:
- zna technikę kroków aerobowych
- wie jak wykonać rozgrzewkę z laską
gimnastyczną
U- technika kroków- cała jednostka lekcyjna
U- rozgrzewka z laską gimnastyczną- część II
N- dokładny pokaz, objaśnienie- cała jednostka
lekcyjna
Data
19.05.2015 r.
Klasa
I C, I D, II E
Liczba dzieci
12, 7, 9=28
Miejsce ćwiczeń
orlik- boisko piłkarskie
Metody, formy
Zadaniowa- naśladowcza, fragmentaryczna,
ruchowej ekspresji twórczej
Czas trwania
45 min
Przybory, przyrządy
Laski gimnastyczne, odtwarzacz CD, płyta z
muzyką
Prowadząca
Bąk Justyna
Tok lekcji
Część I
Nazwa zabawy,
ćwiczenia, gry
Czynności
organizacyjnoporządkowe
Czas
trwania/liczba
powtórzeń
3 min
Podanie
tematu lekcji i
motywacja do
aktywnego
uczestnictwa
Wskazówki metodyczne
Powitanie uczennic, Zbiórka, sprawdzenie
obecności, gotowości do lekcji, podanie
tematu i celów lekcji, demonstracja kroków,
sposobu stawiania stóp- omówienie z
pokazem. Przygotowanie organizmu do
wysiłku.
N
Rozgrzewka do
muzyki
8 min
Zbiórka
przeprowadzona
szybko i sprawnie.
Temat i cele lekcji
przedstawione zwięźle i
treściwie.
Zachęcenie uczennic do
zapamiętania nazw
kroków, pokazanie
kierunku ruchu przy
każdej zmianie.
XXXXXXX
Część II
Uwagi
Ustawienie w szachownicy
N
X X X X X X
X
X X
X X X
X X
X X X
W formie piramidy:
1-8 PN step touch
1-8 PN v-step
Od lewej nogi cały blok.
Objaśnianie zadań
pokazanie, poprawianie
błędów.
1-8 PN step out
1-8 PN podwójny step touch
1-8 PN kolana
j.w LN- całość
PN i LN po 4x, 2x, 1 x.
Przypomnienie
techniki
stawiania nóg,
kształtowanie
estetyki i
piękna ruchów,
nauka prostego
układu do
muzyki.
23 min
1.1-8 PN v- step, 1-8 PN marsz
1-4 PN v-step 5-8 marsz z krążeniem bioder4x
Jw. LN
2.1-8 PN Step out, 1-8 PN marsz
1-8 PN Step out + wymachy RR- x 4
Jw. LN
1+2
3.1-8 PN podwójny step touch , 1-8 PN marsz
Razem ze mną
Popatrz
Razem ze mną
Formuła do następnych
kroków j.w.
1-8 PN chasse mambo w przód i w tył - 6 x
Jw. LN
1+2+3
4.1-8 PN podwójny step touch, 1-8 PN marsz
1-4 PN chasse mambo z obrotem, 1-4 LN
chasse mambo z obrotem, 1-8 PN marsz - 4 x
Jw. LN
1+2+3+4
5. 1-16 pn step touch, 1-8 pn kolana
1-8 chipi chipi, 1-8- step touch- 1-8 kolana- 4
x
Jw. Ln
1+2+3+4+5
6. 1-8 PN mambo w przód i w tył, 1-8 PN
marsz
1-8 PN mambo w przód i w tył , 1-8 PN
mambo z obrotem- 2 x
Jw. LN
1+2+3+4+5+6
Powtórzenie 3 razy całości- finał z muzyką
Część III
Uspokojenie
organizmu,
ćwiczenia
rozluźniające,
rozciągające,
relaksacyjne,
podzielenie się
uwagami w
uczestnictwie
lekcji. Pożegnanie.
11 min
Ustawienie w szachownicy
N
X X X X X X
X
X X
X X X
X X
X X X
Ćwiczenia powiązane z prawidłowym
oddychaniem.
Podsumowanie lekcji.
Pochwała i pożegnanie uczennic.
Praca jednym frontem.
Nagroda za
zaangażowaniepochwała.