Sport.Bartoszyce.pl
W 4 kategoriach rywalizowali podczas Otwartych Mistrzostw Bartoszyc w
"Siłowaniu na rękę"
Autor: Administrator
22 zawodników w czterech kategoriach rywalizowało 6 czerwca na "patelni" Placu Westerplatte w
Bartoszycach podczas III Otwartych Mistrzostw Bartoszyc w Arm Wrestlingu - "Siłowaniu na rękę".
Zawody zorganowano z okazji obchodów Międzynarodowych Dni Regionu Bartoszyce 2010.
Od godziny 18.00 na "patelni" Placu Westerplatte w Bartoszycach trwały zapisy na III Otwarte
Mistrzostwa Bartoszyc w Arm Wrestlingu - "Siłowaniu na rękę". Początek zapisów nie wyglądał najlepiej
z powodu małej ilości chętnych lecz po kilkunastu minutach organizatorzy zebrali grupę 22 osób
podzielonych na 4 kategorie. Mężczyźni rywalizowali w trzech kategoriach: do 75 kg, od 75 do 95 kg
oraz powyżej 95 kg. Kobiety siłowały się w kategorii otwartej. Wszystkie kategorie rozegrano systemem
pucharowym.
KOBIETY
Wśród kobiet najmocniejsza okazała się Marzanna Hercer z Łabędnika, która ze stoickim spokojem
pokonywała swoje przeciwniczki pewnie wygrywając rywalizację w swojej grupie. Drugie miejsce zajęła
Ewa Szymańska z Kętrzyna, trzecia była Czerwińska Sylwia z Górowa Iławeckiego. Poza podium na 4
miejscu znalazła się Marta Bogdziewicz również z Górowa Iławeckiego.
Utworzono 3 March, 2017, 18:52
W kategorii mężczyzn powyżej 95 kg wystartowało 4 zawodników. Zwyciężył ubiegłoroczny mistrz tej
kategorii Robert Skomorok z Bartoszyc, który w finale walczył z Kamilem Chmielem z Mint. Trzecie
miejsce zajął Tomasz Mortel ze Skitna, czwarty był Matuszewski Krzysztof z Połęcza, który poddał walkę
Krzysztof Matuszewski (Połęcze)
W kategorii mężczyzn od 75 kg do 95 kg rywalizowało 8 zawodników. Walka o przejście do kolejnego
etapu była bardzo zacięta, ostatecznie zwyciężył Bartosz Hepfner z Janowca, który pewnie przechodził od
walki do walki. Drugie miejsce zajął Lewandowski Artur z Bartoszyc, który po zaciętej walce przegrał finał
z Bartoszem Hepfnerem. Trzecie miejsce przypadło Dariuszowi Kulis ze Skitna. W kategorii tej stratowali
również: Zaburko Krzysztof z Głomna, Gajkowski Paweł z Bartoszyc, Adam Ambroziak z Bartoszyc (IV
miejsce), Robert Kurek z Lutr oraz Paweł Wołejszo z Bartoszyc.
Adam Ambroziak (Bartoszyce)
W ostatniej kategorii do 75 kg rywalizowało 6 zawodników. Najsilniejszy na rękę okazała się Piotr Bobel z
Badli, który w finale pokonał Andrzeja Kawę. W walce o trzecie miejsce Mateusz Czunkiewicz pokonał
swego kolegę Mikołajczyka Kamila. W tej kategorii udział wziął także brak Kamila - Łukasz, który przegrał
w pierwszej turze dwa pojedynki. W kategorii tej wystąpił także Michał Wasilewski z Bartoszyc.