KONSPEKT LEKCJI OTWARTEJ Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Transkrypt

KONSPEKT LEKCJI OTWARTEJ Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
KONSPEKT LEKCJI OTWARTEJ Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
Nauczyciel:
Joanna Ziemka
Klasa:
3B liceum (poziom rozszerzony)
Temat lekcji: English Accents and Dialects - społeczne i regionalne odmiany języka
angielskiego
Cele lekcji:
A) ogólne:

rozwijanie umiejętności rozpoznawani różnych dialektów

rozwijanie umiejętności słuchania ze zrozumieniem

rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem

rozwijanie sprawności mówienia
B) szczegółowe:

uczeń potrafi nazwać poszczególne dialekty języka angielskiego

uczeń potrafi zaobserwować różnicę w poszczególnych dialektach

uczeń potrafi poprawnie uzupełnić luki w wysłuchanym tekście

uczeń potrafi odpowiedzieć na pytania dotyczące tekstu pisanego

uczeń potrafi swobodnie się wypowiadać
Metody i formy pracy:

praca z płytą CD

praca z tekstem (handouty)

praca indywidualna

praca w parach
PRZEBIEG LEKCJI
1. Burza mózgów – uczniowie próbują dopasować nazwy dialektów do miejsc
w których występują (mini quiz na prezentacji multimedialnej)
2. Dyskusja wstępna – na podstawie tematu lekcji (czego mogą się spodziewać, czego
oczekują)
3. Uczniowie słuchają nagrania i uzupełniają luki
4. Ponownie wysłuchanie tekstu (w razie potrzeby)
5. Uczniowie dyskutują na podstawie wysłuchanego tekstu
6. Uczniowie czytają tekst i odpowiadają na pytania do niego
7. Uczniowie dyskutują na temat przeczytanego tekstu
8. Słuchają nagrania i odpowiadają na kolejne pytania
9. Ponownie słuchają nagrania i odpowiadają na pytania
10. Uczniowie powtarzają zdania usłyszane na nagraniu (w różnych dialektach)