20. miejsce Mateusza Taciaka na czasówce wyścigu Ster ZLM Toer

Środa, 12 Czerwiec 2013, 23:02:33
Zwycięzcą czasówki, rozpoczynającej wyścig Ster ZLM Toer GP Jan van Heeswijk, został zawodnik ekipy Blanco Pro
Cycling, Robert Wagner. Mateusz Taciak uzyskał 20-ty czas przejazdu.
Na początek holenderskiej etapówki, kolarze zmagali się z 8 kilometrową trasa jazdy indywidualnej na czas, która była
prologiem wyścigu. Trasa czasówki przebiegała ulicami niewielkiej miejscowości Goes i była dość trudna technicznie.
Dodatkowym utrudnieniem dla większości kolarzy był dość mocno padający deszcz.
Przez dłuższy czas rywalizacji, na czele stawki z czasem przejazdu 9:42 utrzymywał się zawodnik ekipy Blanco, Lars
Boom. Wielu kolarzy startujących za nim uzyskiwało nieco gorsze czasy przejazdu i wydawało się, że zwycięzcą
zostanie właśnie ten doświadczony specjalista od czasówek. O 2 sek. lepszym od niego okazał się dopiero kolega
klubowy, Robert Wagner i z wynikiem 9:40 został zwycięzcą prologu. Trzeci czas przejazdu wykręcił Marcel Kittel (Argos
– Shimano).
Najlepszy czas przejazdu spośród kolarzy ekipy CCC Polsat Polkowice uzyskał Mateusz Taciak, tracąc do zwycięzcy 20
sekund, zajął 20. miejsce. Czasówkę dobrze pojechał Michał Gołaś (Omega Pharma Quick Step), który stracił do
zwycięzcy 11 sek. co dało mu ostatecznie 8. miejsce.