Wersja PDF - CelticPoland.com

Środowe mecze reprezentacji
CelticPoland.com - Polskojęzyczny serwis o Celticu FC
Szczególnie zadowolony ze zgrupowania reprezentacji powróci Charlie Mulgrew, który zdobył zwycięskiego gola dla Szkocji w spotkaniu z Estonią. Wielkim pechowcem okazał się niestety Mikael Lustig, który trafił do siatki własnego zespołu. Swoje trafienie w kadrze młodzieżowej świętował natomiast Tony Watt.
Szkocja
Charlie Mulgrew i Scott Brown znaleźli się w wyjściowym składzie reprezentacji Szkocji. Defensor Celticu w 39. minucie zdobył swojego pierwszego gola w narodowych barwach, zapewniając Szkotom zwycięstwo. Brown opuścił plac w 62. minucie, a Kris Commons zameldował się na murawie nieco ponad kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry.
Walia
Obaj walijscy zawodnicy Celticu znaleźli się w wyjściowym składzie na dzisiejsze spotkanie z Austrią. Joe Ledley wystąpił w pełnym wymiarze czasowym, zaś Adam Matthews został zmieniony w 73. minucie. Mecz zakończył się zwycięstwem Walijczyków 2:1.
Izrael
Beram Kayal spędził całe spotkanie Izraela z Finlandią (2:1) na ławce rezerwowych. Rami Gershon z powodu drobnego urazu, niespodziewanie pozostał w Glasgow.
Irlandia Północna
Paddy McCourt pojawił się na boisku w 72. minucie, a Irlandia Północna bezbramkowo zremisowała z Maltą.
Kenia
Victor Wanyama był czołową postacią swojej drużyny, a jego reprezentacja pokonała Libię 3:0. Pomocnik Celticu spędził na boisku pełne 90 minut.
Szwecja
1/2
Grający do 60. minuty Mikael Lustig, po części przyczynił się do porażki Szwecji z Argentyną (2:3). Defensor Celticu już w trzeciej minucie zdobył samobójczego gola, otwierając tym samym wynik spotkania.
Norwegia U-21
Mecz , w którym może wystąpić Thomas Rogne, zaplanowany jest na czwartek.
Irlandia U-19
Paul George znalazł się w wyjściowym składzie swojej drużyny, a boisko opuścił w 64. minucie. Irlandzki zawodnik Celticu asystował przy pierwszej bramce swojej drużyny, która pokonała Czechów 2:1.
Szkocja U-21
Młodzi Szkoci zremisowali ze swoimi rówieśnikami z Grecji 1:1. Strzelcem jedynej bramki dla gości był Tony Watt, który pewnie wykorzystał rzut karny. Napastnik drużyny z Glasgow spędził na boisku pełne zawody, z kolei Dylan McGeouch opuścił plac gry już w po 35. minutach meczu. Robbie Thomson całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.
Szkocja U-19
Marcus Fraser, Joe Chalmers, Jamie Lindsay, Stuart Findlay oraz John Herron znaleźli się w wyjściowym składzie Szkotów w przegranym 1:2 spotkaniu z Holandią.