wycena inwestorka
Transkrypt
wycena inwestorka
Wycena Inwestorska Prace projektowe – projekt budowlano – wykonawczy Zadanie „PT-Remont budynków nr 27,28,34,35 koszarowe w CSWLąd Poznań m. Biedrusko ul. Ogrodowa 1” OBIEKT: Budynki nr 27,28,34,35 CSWLąd. Poznań m. Biedrusko PODSTAWA WYCENY : Środowiskowe Zasady Wycen Prac Projektowych 2009 PARAMETRY BUDYNKÓW: Budynek nr : Przeznaczenie : Kubatura : Powierzchnia ogólna: Powierzchnia użytkowa: Ilość kondygnacji: 27 inny magazynowy ogólnego przeznaczenia 28 34 inny magazynowy koszarowy ogólnego przeznaczenia 2020 m3 446 m2 316 m2 1 naziemna 1982 m3 429 m2 300 m2 1 naziemna 1624 m3 318 m2 242 m2 1 naziemna 35 koszarowy 1652 m3 312m3 243 m2 1 naziemna 1. Inwentaryzacja budowlana (dla potrzeb projektu) dotyczy budynków 27,28,34,35 Rozdział 2. tom 2. tabela 160.2. poz.11 Σ 2020+1982+1624+1652=7278m3 kategoria 1 - 460 jnp. współczynnik W – 21901 0,40 Nx1 = 460 x 0,40 = 184 jnp. 2. Inwentaryzacja istniejącej instalacji elektrycznej (dla potrzeb projektu) dotyczy budynków 27,28, Rozdział 2. tom. 2. tabela 161.2 poz.3 Σ 2020+1982=4002m3 Kategoria 1 - 40 jnp. współczynnik W – 21901 0,40 Nx2 = 40 x 0,40 = 16 jnp. 3. Instalacje elektryczne – PB+PW dotyczy budynku 27,28 - oświetlenie ogólne Rozdział 2. Tom 2. Tabela 116.2. poz. 9 Kategoria 2 - 110 jnp. - gniazda wtykowe 230 V Rozdział 2. Tom 2. Tabela 116.2. poz. 9 Kategoria 2 - 110 jnp. Nx3 = (110+110) x 1,20 = 264 jnp. Dodatek D – 21109a 0,20 Dodatek D – 21109a 0,20 4.Remont sanitariatów, izb żołnierskich, kancelarii oraz ciągów komunikacyjnych architektura- roboty budowlane dotyczy budynków 27,28 Kubatura WC: Powierzchnia ogólna WC: 141,63+55,62 m3 47,21+18,54 m2 Rozdz. 2 tom 2 tab. 102.2, poz.13 W21107=0.30 Nx4 = 910x0, 30 = 273 jnp. 5.Remont sanitariatów – wymiana wz, wc, ks dotyczy budynków 27,28 Rozdz. 2 tom 2 tab. 115.2 poz. 10 dod. D-21109a= 0,20 W0001=0.50 − Woda zimna 95 jnp − Woda ciepła 95 jnp − Kanalizacja sanitarna 95 jnp − Sieć hydrantowa 95 jnp 380 jnp Nx5 = 380x1, 2x0, 5 = 228 jnp. 6. Wentylacja pomieszczeń sanitarnych, pokoi i pomieszczeń biurowych dotyczy budynków 27,28,34,35 Rozdz. 2 tom 2 tab. 125.2 kat. 2 poz. 4 Nx6 = 180 jnp. 7.Opracowanie kosztorysowe (przedmiar robót + kosztorys inwestorski w wersji szczegółowej) dotyczy budynków 27,28,34,35 Rozdział 1. Podrozdział 1.4.3 tabela 2.1 - przedmiar robót poz. 1.c) = 7% 184+16+264+273+228+180 =1145 jnp. Nx7 = 1145 x 7% = 80,15 jnp. - kosztorys inwestorski poz. 4b) = 4,5% Nx8 = 1145 x 4,5% = 51,53 jnp. 8.Opracowanie specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót. dotyczy budynków 27,28,34,35 Rozdział 1. pkt. 1.2.9 10% Nx9 = 1145 x 10% = 114,50 jnp. Razem nakład jnp. Nx = Σ Nx1+….+Nx9 Nx =184+16+264+273+228+180 +80,15+51,53+114,5 = 1391,18 jnp. Stawka za 1 jnp ……… zł 1391,18 x ……zł./jnp = …………….. zł. Wartość netto prac Podatek VAT 23% - ………… zł. ……….. zł. Wartość brutto - …………. zł. Wycenę przygotował: