Piłka nożna

Piłka nożna
 XXVII Ogólnopolska Spartakiada Prawników – Szczecin 2016 Piłka Nożna 1. Termin: 8-­‐9.09.2016r. 2. Miejsce: Miejski Stadion Lekkoatletyczny, ul. Litewska 20, 71-­‐344 Szczecin 3. Program rozgrywek: 08.09 czwartek godz. 15.00 -­‐ 19.00 faza grupowa, 09.09 piątek godz. 9.00 -­‐ 19-­‐00 faza grupowa i faza pucharowa 4. Regulamin turnieju i zasady: 1. W turnieju wziąć udział mogą zawodnicy, którzy zostali zgłoszeni do Spartakiady i zostali zweryfikowani do 7 września 2016 do godz. 20.00. Po tej dacie nie ma możliwości zmiany składu zespołu. 2. Rozgrywki piłki nożnej odbędą się na 3 boiskach trawiastych na stadionie przy ul. Litewskiej 20. 3. Mecze rozgrywane będą według harmonogramu minutowego rozpisanego w programie. 4. Drużyny podzielone będą na grupy z ilością uzależnioną od ilości zgłoszeń. Po fazie grupowej faza pucharowa: ćwierćfinały, półfinały, mecz o 3 miejsce i finał o 1 miejsce. Wyjątek stanowią rozgrywki kobiet, gdzie obowiązywać będzie system rozgrywek „każdy z każdym” 5. O miejscu w grupie decyduje: a) liczba punktów, b) przy dalszej równości liczba punktów zdobytych w bezpośrednim spotkaniu (bezpośrednich spotkaniach) pomiędzy zainteresowanymi drużynami, c) przy dalszej równości bilans bramkowy w spotkaniach pomiędzy zainteresowanymi drużynami, d) przy dalszej równości ilość zdobytych bramek w spotkaniach pomiędzy zainteresowanymi drużynami, e) przy dalszej równości bilans bramkowy we wszystkich spotkaniach, f) przy dalszej równości ilość zdobytych bramek we wszystkich spotkaniach, g) przy dalszej równości losowanie. 5. Zasady i przepisy gry: 1. Mecze rozgrywane na boiskach trawiastych o wymiarach 52x26m 2.Zawodnicy nie mogą grać w obuwiu piłkarskim z metalowymi kołkami, tzw. „wkrętach”. Dopuszczalne obuwie typu: „lanki”, „turfy”, „halówki”. 3. Mecze trwają 2x12min z 3 minutową przerwa między połowami. 4. Gdy w meczach fazy finałowej mecz nie rozstrzygnie się w regulaminowym czasie gry, sędzia zarządza 5-­‐minutową dogrywkę. Jeśli dogrywka nie przyniesie rozstrzygnięcia o zwycięstwie decydują karne. Każda z drużyn strzela po 3 karne. Gdy to nie przyniesie rezultatu drużyny strzelają karne po jednej kolejce, do rozstrzygnięcia. 5. W fazie grupowej za zwycięstwo 3 punkty, za remis 1 punkt. 6. Na boisku znajduje się 5 zawodników + 1 bramkarz. 7. Drużyna może liczyć od 6 do 12 zawodników. 8. Rozgrywki będą prowadzone zgodnie z przepisami PZPN, z wyłączeniem: a) spalonych, b) odległości muru z zawodników (obowiązuje 5 m), c) ilości zawodników (5+1), d) wielkości bramek jak i pola gry (bramki 5m x 2m, boisko 52m x 26m), e) zmian zawodników -­‐ obowiązują lotne w strefie zmian, f) bramkarz -­‐ tylko bramkarz wznawia grę po aucie bramkowym podaniem nogą z ziemi (z obrębu pola karnego), g) rzut karny (obowiązuje 7 m), h) wszystkie rzuty wolne są rzutami bezpośrednimi (jeśli wykroczenie zostało popełnione w polu karnym, a czyn nie kwalifikuje się do rzutu karnego, sędzia nakaże wykonać rzut wolny z linii pola karnego równoległej do linii bramkowej miejscu najbliższemu w momencie popełnienia przewinienia), i) zabrania się w jakikolwiek sposób blokowania piłki przeciwnikowi, który próbuje wznowić grę z autu, rzutu rożnego czy też rzutu wolnego – obowiązuje 5-­‐metrowy odstęp, j) bramkarz może zamienić się pozycją z każdym zawodnikiem pod warunkiem, że zmiana zostanie dokonana za zgodą sędziego oraz nastąpi ona w przerwie w grze, k) bramkarz nie może zdobyć bramki z ręki. Jeśli dojdzie do takiego zdarzenia drużyna która straciła bramkę wznawia grę autem bramkowym, a gol nie zostaje uznany. 6. Kary: 1. Przewinienia karane 2 kolorami kartek: żółta -­‐ ostrzeżenie, czerwona – wykluczenie, 2 kartki żółte w jednym meczu skutkują kartką czerwoną, 2. czerwona kartka eliminuje zawodnika z udziału w kolejnym meczu swojej drużyny. 7. Nagrody: Zawodnicy drużyn, które zajmą miejsca I-­‐III otrzymają medale. Drużyny, które zajmą miejsca I-­‐III otrzymują puchary. 8. Zmiany regulaminu Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany niniejszego regulaminu. W zakresie nieuregulowanym niniejszym regulaminem odpowiednie zastosowanie znajduje regulamin ogólny Spartakiady Rozmieszczenie graficzne boisk