Beach soccer - XXVII Ogólnopolska Spartakiada Prawników

XXVII Ogólnopolska Spartakiada Prawników – Szczecin 2016 Beach Soccer 1. Termin: 10.09.2016r. 2. Miejsce: Plac przed Azoty Arena – boisko piaskowe 3. Program turnieju: Mecze rozgrywane będą w godz. 10.00-­‐15.00 na boisku o nawierzchni piaskowej przy Hali Azoty Arena. 4. Regulamin turnieju: 1. Mecze rozgrywane będą według harmonogramu minutowego rozpisanego w programie, w zależności od ilości drużyn. 2. Turniej rozgrywany będzie następującym systemem: faza grupowa oraz następnie faza pucharowa. 3. O miejscu w grupie decyduje: a) liczba punktów, b) przy dalszej równości wynik w bezpośredniego spotkania pomiędzy zainteresowanymi drużynami, c) przy dalszej równości bilans bramkowy, d) przy dalszej równości ilość zdobytych bramek, e) przy dalszej równości losowanie. 4. Za zwycięstwo drużyna otrzymuje 3 punkty, za remis 1 punkt. 5. Jeśli w meczach fazy pucharowej mecz nie rozstrzygnie się w regulaminowym czasie gry o zwycięstwie decydują karne. Każda z drużyn strzela po 3 karne. Jeśli nadal nie przyniesie to rezultatu drużyny strzelają karne po 1 kolejce -­‐ do rozstrzygnięcia. 5. Przepisy: -­‐ Nawierzchnia piaskowa -­‐ Dopuszczalna gra boso, lub w miękkich ściągaczach lub skarpetkach -­‐ Drużyny 3-­‐osobowe (2 + bramkarz), max. 3 rezerwowych, -­‐ Mecze trwają 2 x 5 min. z 2min przerwa miedzy połowami, -­‐ Nie ma limitu zmian (tzw. zmiany hokejowe), -­‐ Dozwolone jest dotykanie piłki każdą częścią ciała z wyjątkiem rąk, bramkarz może dotykać piłki ręką tylko w swoim polu karnym. Bramkarz nie może posiadać piłki w polu karnym dłużej niż 5 sekund. Bramkarz może złapać w ręce piłkę podaną przez zawodnika swojej drużyny, -­‐ Przewinienia karane 2 kolorami kartek: żółta -­‐ ostrzeżenie, czerwona – wykluczenie, 2 kartki żółte w jednym meczu skutkują kartką czerwoną, -­‐ W pozostałym zakresie obowiązują ogólne przepisy gry w beach soccer 6. Zmiany regulaminu: Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany niniejszego regulaminu. W zakresie nieuregulowanym niniejszym regulaminem odpowiednie zastosowanie znajduje regulamin ogólny Spartakiady 7. Nagrody: Zawodnicy drużyn, które zajmą miejsca I-­‐III otrzymają medale. Drużyny, które zajmą miejsca I-­‐III otrzymują puchary. 8. Schemat boiska: