REKORD OSTROWA W SKOKU WZWYŻ!!! JULKA DUTKIEWICZ

REKORD OSTROWA W SKOKU WZWYŻ!!! JULKA DUTKIEWICZ SKOCZYŁA W ŻERKOWIE 1,73 m.
Wpisany przez Marek Walczak
W doskonałej formie znajduje się zawodniczka Stali Ostrów Wlkp. - Julka Dutkiewicz. Po
dczas mityngu okręgowego w Żerkowie zwyciężyła w konkursie skoku
wzwyż z rezultatem 1,73 m.
Jest to nowy rekord Ostrowa Wielkopolskiego w tej konkurencji
- GRATULACJE. Wynikiem tym plasuje się na I miejscu wśród juniorek młodszych, które
wystartują w mistrzostwach kraju.
Julka w poprzednich trzech imprezach lekkoatletycznych, w tym Mistrzostwach Wielkopolski,
zaliczała po 1,70 m. skacząc jednak ze skróconego rozbiegu. Za kilka dni wystąpi w
prestiżowym mityngu międzynarodowym
"Nadziei Olimpijskich" w Bielsku-Białej.
1/3
Podczas zawodów dobrze spisała się Ewa Rosiak zwyciężając w biegu na 100 m. oraz w
skoku w dal. W biegu sprinterskim uzyskała bardzo dobry wynik - 12,26 s. W skoku w dal na
skutek problemów technicznych zaliczyła tylko 5,59 m. Olbrzymią niespodziankę sprawiła
Olga Kalina
zajmując w biegu na 100 m. w kategorii OPEN - II miejsce z nową "życiówką" 13,08 s.
Oczywiście był to najlepszy wynik w kategorii młodziczek. Wracając jednak do skoku w dal - w
Żerkowie ostrowskie zawodniczki zdominowały tę konkurencję - oprócz Ewy Rosiak wystąpiło
jeszcze 7 zawodniczek Stali: Natalia Benedykcińska zajęła II m. z wynikiem 5,25 m., Alessia
Gniazdowska uplasowała się na IV miejscu - 4,92 m., Ksenia Reyer była V - 4,88 m., Romana
Dopierała zajęła VI m. - 4,75 m., Olga Kalina zajęła VII m. - 4,70 m. oraz Julia Grzegorowska i
Zuzia Urban skacząc na odległość 4,30 m. zajęły odpowiednio IX i X miejsce. Dobrze
zaprezentowały się również zawodniczki Stalówki w biegu na 400 m. - zwyciężyła Dorota
Stasiak z wynikiem 61,22 s. Trzecie miejsce w tej konkurencji zajęła Julia Szczepanek - 63,43
s. a na IV pozycji uplasowała się Tosia Zjawiony - 64,53 s. W biegu na 200 m., po dość długiej
przerwie spowodowanej kontuzją, wystąpiła Weronika Kowal. Zajęła ona II miejsce z wynikiem
28,08 s. W tej samej konkurencji IV m. zajęła Romana Dopierała - 28,58 s. W biegu na 100 m.
przez płotki Anna Andrzejewicz uplasowała się na II miejscu z wynikiem 17,45 s. W zawodach
wystąpili z powodzeniem - bijąc rekordy życiowe - nasi najmłodsi adepci lekkiej atletyki:
wspomniane już Olga Kalina i Zuzia Urban oraz Damian Drozdowski, który w biegu na 400 m.
uzyskał dobry czas 67,30 s. Dobrze także zaprezentowała się Hania Grzelak w biegu na 100 m.
pierwszy raz w życiu "przełamując" 14 s. - jej wynik to 13,93 s. Zdjęcia z zawodów: