Turniej finałowy o wejście do II ligi siatkówki mężczyzn

zakończony sukcesem!
W dniach 13 – 15 kwietnia w sali treningowej Ergo Arena odbył się szereg meczy zespołów III ligowych o wejście do II ligi.
W zmaganiach wzięły udział drużyny Trefla Gdańsk, MKS MDK Warszawy, AKS Uniwersytetu Łódzkiego oraz KŚ AZS Politechniki
Śląskiej.
W czasie tych trzech dni drużyna z Gdańska wystąpiła w składzie:
Artur Ratajczak, Michał Kaczmarek, Daniel Wilk, Rafał Sobański, Przemysław Stępień, Sławomir Zemlik, Mateusz Urbanowicz,
Kacper Gajowczyk, Kacper Chmielewski, Bartosz Pietruczuk, Moustapha M'Baye, Michał Zaborowski (L).
Mecz otwierający turniej rozegrał się pomiędzy gospodarzami a drużyną ze Śląska. Na początku spotkania drużyna z Gliwic
objęła prowadzenie punktowe. Dopiero po pierwszej zepsutej zagrywce drużyny Ślązaków, zespół Trefla zaczął nadrabiać stracone
punkty i objął prowadzenie. Na pierwszej przerwie, na żądanie drużyny Politechniki Śląskiej, gospodarze prowadzili 19:14. Cały set
zakończył się wynikiem 25:17 dla drużyny gdańszczan. Drugi set rozpoczął się zupełnie inaczej. Prowadzenie objęła drużyna Trefla
Gdańsk i mimo tego, że przeciwnicy próbowali odrobić straty to gospodarze utrzymali się na prowadzeniu do końca. Całego seta
wygrali wynikiem 25:20. Gliwicka drużyna rozpoczęła trzeciego seta od prowadzenia, ale gospodarzom udało się ich dogonić.
Chociaż drużyna AZS-u nie dawała za wygraną to Trefl cały czas był górą, zyskując coraz większą przewagę. Podopieczni Edwarda
Pawlun wygrali trzeciego seta 25:18, tym samym kończąc całe spotkanie wynikiem 3:0.
Kolejny mecz o wejście do II ligi rozegrał się pomiędzy drużyną z Warszawy a Uniwersytetem Łódzkim. Całe spotkanie
zakończyło się wynikiem 3:0 dla łodzian.
Podczas pierwszego, sobotniego spotkania zmierzyły się ze sobą drużyny z Łodzi i ze Śląska. Mecz zakończył się wynikiem 3:1
dla drużyny AKS-u.
O godzinie 1200 drużyna gospodarzy turnieju zmierzyła się z zespołem warszawiaków. W pierwszym secie prowadzenie
punktowe objęła drużyna Trefla. Z każdym zdobytym punktem nabierali coraz większej przewagi. Do samego końca
na prowadzeniu utrzymała się drużyna z Gdańska i wygrała całego seta 25:15. Początek drugiego seta należał do przeciwników.
Podopiecznym Edwarda Pawlun było coraz trudniej nadrobić stracone punkty, ale w końcu im się to udało i przewagę utrzymali
Sławomir Zemlik, Trefl nadrobił
stracone punkty. Przeciwnicy starali się z powrotem wrócić na prowadzenie, jednak set zakończył się wynikiem 26:24 dla
gospodarzy. Od prowadzenia drugiego seta rozpoczęła drużyna Uniwersytetu. Trefl próbował odrobić stracone punkty, lecz
na próżno. Łódź zdobywała coraz więcej punktów. Set zakończył się wynikiem 25:21 dla łódzkiej drużyny. W trzecim secie goście
popełniali wiele błędów. Od prowadzenia rozpoczęli gdańszczanie, nabierając coraz większej przewagi z każdym zdobytym
punktem. Była ona zbyt duża, żeby łodzianie zdołali to wyrównać. Set zakończył się wynikiem 25:13 dla drużyny z Gdańska.
Początek czwartego seta był bardzo wyrównany. Drużyna Uniwersytetu Łódzkiego obrała prowadzenie i zostało tak do końca seta,
którego wygrali wynikiem 25:20. Całego spotkanie musiało się zakończyć w tie breaku. Obie drużyny walczyły bardzo zaciekle.
Zawodnicy obu zespołów do końca seta grali punkt za punkt. Jednak to gdańszczanie okazali się lepsi i wygrali ostatnie rozdanie
22:20 a cały mecz – 3:2.