Wykorzystanie danych z internetu. Poczta elektroniczna

Transkrypt

Wykorzystanie danych z internetu. Poczta elektroniczna
Konspekt lekcji - technologia informacyjna
Temat: Wykorzystanie danych z Internetu. Poczta elektroniczna.
Klasa: Ic - Zasadnicza Szkoła Zawodowa
Czas: 45 minut
Cel główny: utrwalenie umiejętności wyszukiwania informacji z Internetu i posługiwania się
pocztą elektroniczną.
Cele operacyjne:
Uczeo potrafi:

wyszukiwad informacje w Internecie

wyszukane dane zapisad w dokumencie tekstowy

pobrad zdjęcia z Internetu i zapisad na dysku komputera

wysład wiadomośd z załącznikami pocztą elektroniczną
Metody nauczania: pogadanka, dwiczenie.
Formy nauczania: indywidualna, zbiorowa.
Środki dydaktyczne: komputery z dostępem do Internetu, program Microsoft OFFICE Word,
tablica biała na pisaki.
Przebieg lekcji:
1. Czynności organizacyjne i wprowadzające do lekcji:
Sprawdzenie obecności. Podanie tematu i omówienie celów lekcji.
2. Właściwa część lekcji:
Przedstawienie dwiczenia do wykonania na lekcji. Wskazanie niezbędnych elementów tego
dwiczenia, które będą podlegały ocenie. Zapisanie czynności do wykonania w punktach na
tablicy:
1. Wyszukaj informacji na temat: kuchenka mikrofalowa, piec konwekcyjny.
2. Wyszukane pojęcia zapisz w dokumencie tekstowym i zapisz pod nazwą pojęcia.
3. Wyszukaj i zapisz na dysku zdjęcia: kuchenki mikrofalowej i pieca konwekcyjnego.
4. Z własnej poczty elektronicznej wyślij wiadomośd do [email protected] , w temacie
wpisz Ćwiczenie nr3, dodaj 3 załączniki(mikrofalowka.jpg, piec.jpg, pojecia.doc).
W treści e-maila wpisz zwroty grzecznościowe na rozpoczęcie i zakooczenie
wiadomości, podpisz się imieniem i nazwiskiem oraz symbolem klasy. Podaj krótko co
przesyłasz w załącznikach i ile tych załączników jest dołączonych.
Nauczyciel w trakcie lekcji pełni role obserwatora, udzielając wskazówek uczniom
zgłaszającym problem przy wykonywaniu zadania.
3. Podsumowanie lekcji:
Nauczyciel odnotowuje zaangażowanie uczniów w pracę na lekcji, wyjaśnia ewentualne
trudności na jakie napotkali uczniowie, a następnie podsumowuje lekcję. Ocena za dwiczenie
zostanie przedstawiona uczniom na następnej lekcji po sprawdzeniu wiadomości, które
uczniowie wysłali na adres poczty elektronicznej nauczyciela. Przy wystawieniu oceny
zostanie wzięta pod uwagę praca ucznia na lekcji i jego zaangażowanie w wykonanie
dwiczenia.

Podobne dokumenty