KOSTKA zwycięża, Derby dla „Salezjanek”! 4 grudnia rozegrano

KOSTKA zwycięża, Derby dla „Salezjanek”!
4 grudnia rozegrano mecze 3. kolejki Ligi Siatkówki Gimnazjów Katolickich Krakowa
2014/2015. W tej serii spotkań Publiczne Gimnazjum nr 53 Sióstr Prezentek podejmowało
KOSTKĘ Publiczne Gimnazjum Jezuitów, a w drugim pojedynku doszło do „Salezjańskich
Derbów Krakowa”.
W pierwszym meczu od początku zarysowała się lekka przewaga KOSTKI. „Jezuici”
dobrze zagrywali i pierwsi opanowali meczowy stres, dzięki czemu wygrali pierwszego seta
25:15. W drugim walka była bardziej wyrównana, ale przyjezdni z Kozłówka byli bardzo
skoncentrowani, popełniali mniej błędów, dzięki czemu zwyciężyli 25:20 i całą rywalizację
2:0. Najlepszym zawodnikiem meczu została Magdalena Bentkowska z KOSTKI.
Drugie spotkanie zostało nazwane „Salezjańskimi Derbami Krakowa”. W zeszłej edycji
takie mecze rozegrano trzykrotnie, i za każdym razem zwyciężało Salezjańskie Gimnazjum
Publiczne. Nic więc dziwnego że zawodnicy gospodarzy byli szczególnie umotywowani na
ten pojedynek. Pierwsza partia była bardzo wyrównana, a wszystko rozstrzygnęło się dopiero
w końcówce, którą lepiej rozegrały „Salezjanki”, wygrywając 25:22. Drugi set od
początku układał się po myśli Gimnazjum Salezjanek. Bardzo dobra zagrywka sprawiła, że
„Salezjanie” nie mogli wiele zdziałać. Gospodarze wygrali 25:16, dzięki czemu pierwszy
raz w historii zostali zwycięzcami „Salezjańskich Derbów”! Nagrodę MVP zgarnęła
siatkarka „Salezjanek”, Izabela Gruchała.
Rozegrano również zaległy mecz 1. kolejki, w którym „Salezjanie” zagrali z „Prezentkami. I
było to spotkanie, które musiał rozstrzygnąć pierwszy w tej edycji Ligi tie-break.
Pierwszego seta wygrało bowiem Gimnazjum Prezentek, a w drugim lepsi byli zawodnicy z
Piastów. Decydująca odsłona należała do zeszłorocznych zwycięzców Ligi. Salezjańskie
Gimnazjum Publiczne wygrało 15:9 i całą konfrontację 2:1. Tytuł MVP tego
pasjonującego meczu przyznano Weronice Wiśniowskiej ze zwycięskiego zespołu.
A już za tydzień zaczynamy rewanże. Jesteśmy na półmetku Rundy Zasadniczej. Ale
prawdziwe emocje dopiero się zaczną!
3. kolejka
Publiczne Gimnazjum nr 53 Sióstr Prezentek – KOSTKA Publiczne Gimnazjum Jezuitów 0:2
(15:25, 20:25)
MVP – Magdalena Bentkowska (KOSTKA)
Publiczne Gimnazjum Sióstr Salezjanek – Salezjańskie Gimnazjum Publiczne 2:0 (25:22,
25:16)
MVP – Izabela Gruchała
Zaległy mecz 1. kolejki
Salezjańskie Gimnazjum Publiczne – Publiczne Gimnazjum nr 53 Sióstr Prezentek 2:1
(22:25, 25:17, 15:9)