Tom+Cup (5 - 3 - 5)
Browar Cup (1 - 4 - 4)
Sparingi (1 - 1 - 1)
Ogólnie (33 - 22 - 30) w sumie 85 meczy
Osiągnięcia: Utrzymanie przed spadkiem do IV ligi Miedzi Legnica, dzięki wyjazdowemu zwycięstwu w
ostatniej kolejce VII sezonu z Polarem Wrocław 1:2 W VIII sezonie najwyższa pozycja w lidze - 5. W
nieoficjalnym turnieju III edycji Tom+Cup 1 miejsce w fazie grupowej, awans do 1/8 finału.
Strona 1
Sukcesy: 2 miejsce w III B lidze premiowane awansem do II ligi.
Miedź Legnica 11 w rankingu!
O potencjale drużyny może świadczyć fakt, iż zajmuje wysokie 11 miejsce w rankingu pod względem
średniej parametrów. Dodatkowo Legniczanie zajmują równie wysokie 14 miejsce w rankingu siłowym
(zestawienie sumy parametrów jedenastki wystawionej w ostatnim meczu ligowym - przyp. SIML) na 107
drużyn. Za Miedzianką uplasowały się między innymi takie zespoły I ligowe jak: Włókniarz Kietrz, GKS
Katowice, Ruch Chorzów czy Legia Warszawa.
8.11.2007r Masmix
W takich sytuacjach jak ta, kiedy to 4.12.2007r. Masmix zakończył swoją ziemską wędrówkę,
trudno wypowiadać się na tematy związane mniej lub bardziej z tą konkretną osobą, która odeszła na
zawsze z grona rodzinnego, kolegów managerów, znajomych przyjaciół pozostawiając niezmierzoną
pustkę, rozpacz i żal, których nie sposób wytłumaczyć w żaden racjonalny sposób. Niemniej jednak jako
osoba odpowiedzialna za przekaz informacji pragnę złożyć najszczersze wyrazy współczucia rodzinie
zmarłego, oraz wszystkim tym którzy mieli przyjemność poznać i przebywać w towarzystwie Masmix'a.
GKS Katowice – Polonia Przemyśl 0:0
Na stadionie przy ul. Bukowej gospodarze mieli przyjemność skrzyżować swoje nogi z gośćmi z
Przemyśla. Spotkanie przebiegało dość sennie, a piłkarze nie konstruowali akcji które mogłyby zagrozić
bramce przeciwnika. Druga połowa meczu prowadzona była pod dyktando gości. Gracze Polonii Przemyśl
choć ochotnie posyłali piłki w kierunku bramki GKS, to nie udokumentowali przewagi bramką. Remis
sprawiedliwy.
Ceramika Opoczno – Legia Warszawa 1:1 (0:0)
W spotkaniu tych dwóch jakże silnych drużyn trudno było powiedzieć kto zdobędzie punkty. Taktyki
obojga trenerów ukazały bezbramkowy remis do przerwy. W drugiej części spotkania o celne trafienie do
bramki rywala postarał się Dudka, i w 49(min) zrobiło się 1:0 dla gospodarzy. Legioniści nie złożyli broni i
w 62(min) złoty Janczyk wyrównał na 1:1 Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Sporo emocji,
mało bramek, ale Legia uratowała punkt.
Odra Wodzisław – Pelikan Łowicz 1:2 (0:1)
W Wodzisławiu zrobiło się bardzo nerwowo. W 13(min) Malesa znalazł się tam gdzie powinien się
znaleźć i padła pierwsza bramka dla Pelikana Łowicz. Gospodarze najwidoczniej podenerwowani golem
wybili się z rytmu gry i rzadko gościli pod bramką przeciwnika. W drugiej odsłonie meczu w 57(min)
kolejnego gola zaaplikował Odrze Dziobek, i Pelikan prowadził już 0:2 Jedyna odpowiedź gospodarzy padła
w 90 (min) gry; gola strzelił Krótki. Odra bez punktów, Pelikan radosny, bo z trzema punkcikami wrócił do
domu.
Włókniarz Kietrz – ŁKS Łódź 2:0 (1:0)
Snajper Poskus dał radość kibicom swojej drużyny, bo oto w 18(min) przepięknym uderzeniem
umieścił piłkę w siatce ŁKS. Rozochoceni piłkarze miejscowego Włókniarza atakowali bramkę Łodzian,
jednak na kolejną bramkę kibice musieli czekać aż do 59(min). Jeszcze raz na listę strzelców wpisał się
brylujący Poskus, który śmiało podwyższył wynik spotkania na 2:0 Mecz obfitował w żółte kartki:
Kamiński, Matusiak(ŁKS), kontuzjowani: Tumas(Włókniarz), Paiva, Rogalski(ŁKS).
Chemik Bydgoszcz – Piast Gliwice 4:0 (1:0)
Wspaniałe widowisko podarowała swojej publiczności drużyna Chemika Bydgoszcz, która
podejmowała u siebie Piasta Gliwice. Gospodarze przypuścili od pierwszych minut atak na bramkę gości.
W 14(min) Ozimina zdobył pierwszego gola, w 66(min) Piątek zaaplikował kolejnego gola gościom, a w
70(min) na 3:0 podwyższył znowu Ozimina, który wykorzystał rzut karny. Wynik spotkania ustalił
Kozłowski który dołożył jeszcze jednego gola. Żółte kartki obejrzeli: Osak(Chemik), Ciesielski, Kołsut,
Plewko(Piast), kontuzjowani: Bilski, Osak(Chemik).
Ruch Chorzów – Ruch Radzionków 0:1 (0:1)
Derby Śląska postanowili wykorzystać tym razem piłkarze z Radzionkowa. Chociaż opinie znawców
futbolu oscylowały za „meczem przyjaźni” to mimo wszystko w 18(min) Banaś zdobył bramkę dla piłkarzy
gości, co w efekcie pozwoliło wywieźć z Chorzowa komplet punktów piłkarzom z Radzionkowa.
2
Flota Świnoujś. - Sandecja N. S. 1:1 (1:0)
Drużyna trenera Dylka podejmowała na własnym terenie drużynę trenera Kargóla która miała
przyjemność zagościć na pomorskiej ziemi:) Założenia taktyczne które realizowała drużyna gospodarzy
przyniosły im gola w 14(min), a strzelcem był Łapiński. Taki wynik utrzymał się do przerwy. W drugiej
części meczu swoją okazję na wyrównanie postanowił wykorzystać Kudryk, który nie sprawił zawodu
kolegom i pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany przez sędziego. Żółte kartki obejrzeli:
Kałużny(Flota), Piechna(Sandecja).
Aluminium Konin – Hetman Zamość 0:1 (0:1)
W tym spotkaniu obaj trenerzy okazali spory kunszt, dobierając swoją taktykę pod rywala. Bardzo
wyrównana gra obu drużyn w środku pola, i znikoma aktywność bramkarzy nie zapowiadały niczego
szczególnego, lecz do szatni gospodarze zeszli po stracie gola. Jedyną bramkę zdobył w 44(min) gry
Łachacz. Żółte kartki obejrzeli: Musiałowski, Szulc(Aluminium), kontuzjowany Bożyk(Hetman).
Obra Kościan – Odra Opole 2:0 (1:0)
Totalny żywioł jaki zapanował w spotkaniu obu drużyn, niekorzystnie wpłynął na poczynania
piłkarzy gości. Mimo szczerych chęci i nieprzerwanej woli walki w 39(min) Brzęczyszczykiewicz popisał się
celnym strzałem w okolicach piątego metra pola karnego, tyle tylko że piłka trafiła do siatki swojego
bramkarza. Po tym trafieniu piłkarze Odry już się nie podnieśli, a jeszcze jednego gola dołożył w 53(min)
Jastrzębski i to on ustalił wynik tego spotkania.
Wisła Płock – Lechia Gdańsk 2:0 (0:0)
Piłkarze z Płocka tym razem twardo postawili stopy na swojej murawie i praktycznie nie dopuścili
żądnych zdobycia przynajmniej kilku goli piłkarzy z Gdańska do swoje bramki. Zmasowany atak na
bramkę gości przyniósł owoce w 47(min) gry, kiedy to pięknego gola zdobył Czeczko, a w 60(min)
Saganowski dorzucił jeszcze jednego. Sporo żółtych kartek: Czerwiński(dwie żółte, a w konsekwencji
czerwona), Wasilewski(Wisła), Brodecki(Lechia). Kontuzjowani: Ruchała, Surma(Lechia).
Chrobry Głogów – Polonia Bytom 1:0 (0:0)
Sporą niespodziankę swoim kibicom sprawiła drużyna Chrobrego Głogów, która miała okazję
podejmować na własnym terenie Polonię Bytom. Chociaż z przebiegu spotkania do przerwy zarysowała się
lekka przewaga gości, to wynik pozostawał otwarty. W drugiej odsłonie meczu gospodarze przeprowadzili
składny atak i w (57min) mogli cieszyć się prowadzeniem po strzale Niedźwiedzia. Do końca gry wynik nie
uległ zmianie i gospodarze świętowali triumfy.
Świt Nowy Dwór – Widzew Łódź 1:2 (0:2)
Goście rozpoczęli to spotkanie bez kompleksów pokazując że potrafią kopać piłkę równie dobrze u
siebie jak i na wyjazdach. W 11(min) spotkania trafieniem do siatki popisał się Pecyna. Kwadrans później
dorzucił jeszcze jedno trafienie i zrobiło się 0:2 dla gości. Chociaż gospodarze bardzo chcieli nawiązać
szybko walkę to jak się później okazało jedyną bramkę zdobył w 62(min) Urbaniak. Więcej goli w tym
spotkaniu kibice już nie oglądali i mecz zakończył się wygraną gości.
0
Jeśli masz ochotę redagować spotkania tej ligi to zapraszam:)
[email protected] zapraszam serdecznie do współpracy.
0
Energetyk Rybnik – Podbeskidzie 1:2 (0:0)
W Rybniku gospodarze przystąpili do spotkania z Podbeskidziem bardzo bojaźliwie nastawieni.
Chociaż bramka Energetyka wydawałoby się szczelnie kryta przez swój zespół, a osamotniony napastnik
nie zapuszczał się zbyt często pod bramkę rywala, to tuż po przerwie bo już w 48(min) Koman popisał się
soczystym uderzeniem i bramkarz gospodarzy odprowadził tylko piłkę wzrokiem, a ta wpadła do siatki.
Odpowiedź nastąpiła w 52(min), do wyrównania doprowadził Jaśkiewicz, a „kropkę nad i„ postawił w
90(min) ponownie Koman. Pomimo wielkiego wzburzenia kibiców mecz zakończył się takim rezultatem, a
Energetyk Rybnik stracił trzy punkty w tej konfrontacji. Żółtą kartkę obejrzał Indyk(Energetyk).
Cartusia Kartuzy – GKS Bełchatów 1:1 (0:0)
W tym spotkaniu obaj trenerzy zagrali na standardzie. Cartusia którą opiekuje się niejaki Fehu, ze
zdobytej bramki mogła cieszyć się dopiero w 61(min) za sprawą Nadolskiego, który przepięknym
uderzeniem pokonał bramkarza gości. Niespełna siedem minut poźniej nadeszłą odpowiedź ze strony
Bełchatowa. W 68(min) Costly doprowadził do remisu, i uratował punkcik dla drużyny przyjezdnych czym
na pewno umilił humor swojemu trenerowi Shockey'owi.
Kolejarz Stróże – ŁKS Łomża 1:0 (0:0)
Drużyna Kolejarza Stróże która podejmowała na własnym terenie piłkarzy ŁKS Łomża,
odpowiednio została przygotowana na to spotkanie przez trenera Gzylka. Chociaż gospodarze zagrali na
standardzie 5-4-1 i do przerwy wynik pozostawał bezbramkowy, to w drugiej połowie po jednym z
nielicznych ataków na bramkę gości celnym trafieniem popisał się w 59(min) Wieczorek. Więcej bramek w
tym spotkaniu już nie odnotowano i mecz zakończył się skromnym zwycięstwem Kolejarza Stróże.
Kontuzjowany Basta(Kolejarz).
Unia Tarnów – Jagiellonia B. 0:7 (0:4)
Machina wojenna wytoczyła znowu swoje działa, tym razem na tarnowskim polu bitwy. Ten
fenomen z Białegostoku czaruje swoją magią każdego przeciwnika, nie dopuszczając do jakiejkolwiek
straty. Skuteczność gry tej drużyny jest doprawdy imponująca, czego dowodem był grad bramek w
Tarnowie. Strzelanie rozpoczął w 6(min) Dzienis, potem kolejno gole zdobywali w: 10(min) Jurgielewicz, w
33(min) z karnego ponownie Jurgielewicz, 39(min) Kacprzak, 63(min) Dzienis, 68(min) Jurgielewicz, oraz
w 85(min) Kacprzak. Żółta kartka dla Paleja( Unia). Kontuzjowany Struczewski(Jagiellonia).
Cracovia – Olimpia Elbląg 1:0
W tym spotkaniu gospodarze postanowili zaatakować gości odpowiednio formując linię ataku.
Bramka padła w 13(min) a strzelcem był Kryński. Później już nic ciekawego się nie wydarzyło w tym
spotkaniu, a gospodarze zdołali utrzymać wynik aż do końca meczu. Skromna wygrana, lecz punkty
pozostały dla Cracovii.
Sparta Brodnica – Unia Janikowo 0:0
Hmm, obie drużyny zagrały na standardzie i to na tym samym ustawieniu w polu swoich piłkarzy.
Jakoś dziwnie kojarzy się to z meczem przyjaźni hehe, bez żadnych podtekstów oczywiście. Sporo żółtych
kartek: Antosz, Broner, Pruszak(Sparta), Grzegorski(Unia).
Dyskobolia – MGMZKS Kozienice 0:3 (0:1)
Spotkanie pomiędzy Dyskobolią a MGMZKS Kozienice miało niewątpliwie swój wydźwięk w czwartej
kolejce ligowej. Gospodarze zagrali słabo; sporo błędów w ustawieniu drużyny i ogólny chaos w szeregach
doprowadziły do niechybnej przegranej na własnym terenie. W 36(min) Ankowski strzelił gola dla gości,
potem do szatni w 45(min) trafił do siatki Słaboń. W drugiej części spotkania trzeciego gola zdobył
ponownie Ankowski w 69(min) gry. Żółtą kartkę obejrzał Pomorski(Kozienice). Kontuzjowani: Papierz,
Słaboń(Kozienice).
Avia Świdnik – Gawin Król. Wola 1:0 (0:0)
Piłkarze ze Świdnika postanowili wykorzystać atuty własnego boiska w konfrontacji z drużyną
Gawinu. W pierwszej połowie zarysowała się delikatna przewaga gospodarzy, jednak ci nie potrafili
udokumentować jej bramką i do przerwy było 0:0 W drugiej połowie spotkania sporo lepsza skuteczność
gry gospodarzy dała im upragnionego gola. W 55(min) Boniaszczuk trafił do siatki rywala, a radości nie
było końca aż do końca spotkania. Skromne lecz jakże upragnione zwycięstwo Avii.
Gwardia Warszawa – Jarota Jarocin 3:0 (0:0)
Gwardziści wypunktowali u siebie Jarotę. Obie drużyny zagrały na standardzie, i do przerwy nic nie
zapowiadało zmian jeśli chodzi o zdobycze bramkowe, lecz uśpieni goście ulegli w 67(min) bo gola strzelił
Faberski. Jeszcze dwie bramki dorzucił kolejno w 75, 88-k(min) Florczuk. Czerwoną kartkę obejrzał
Witkowski(Gwardia), a kontuzjowani to: Magdziarz(Gwardia), Łagiewka(Jarota).
Tur Turek – Górnik Wieliczka 1:2 (0:1)
W tej konfrontacji Górnicy z Wieliczki pokazali że nie przyjechali do Turka tylko po to żeby rozegrać
spotkanie, lecz po punkty. Taktyki standardowe które zastosowali trenerzy tym razem przechyliły szalę
zwycięstwa na korzyść gości, a gospodarze musieli przełknąć gorycz porażki na własnym terenie. W
11(min) gry Skiba uderzył zza linii pola karnego i piłka znalazła się w siatce gospodarzy. Po przerwie ten
trzydziestopięcioletni napastnik znowu dał znać o sobie i w 66(min) jeszcze raz ulokował piłkę w siatce
Tura Turek. Kontaktowa bramka padła dopiero w 80(min) spotkania za sprawą Bieńka, lecz ta odpowiedź
nie dodała skrzydeł gospodarzom, którzy nie potrafili się dostatecznie podźwignąć, i oddali punkty
gościom.
Błękitni St. Szcz. - Ks Myszków 0:0
Spory zawód przeżyli kibice obu drużyn, którzy niewątpliwie wyczekiwali upragnionych bramek, a
zamiast tego zmuszeni byli oglądać ponure i nudne widowisko swoich pupili. Trenerzy wybrali standardy,
jakby nastawili się na podział punktów, co udało się obojgu zrealizować. Mało ciekawy mecz nie przyniósł
bramek, a apatyczni piłkarze nie angażowali się w pojedynki o piłkę. Kontuzjowany Grzelak(Błękitni).
Stal Stalowa W. - Śląsk Wrocław 0:1 (0:0)
W 19(min) nie wiadomo dlaczego ale Barkaniszow(Śląsk) nie wykorzystał rzutu karnego
podyktowanego dla gości. Punkty zapewnił Śląskowi po celnym strzale w 76(min) Kowalczyk.