Wygrana Polanu Zespół Impuls z Łęgu Tarnowskiego, który w tym

Wygrana Polanu
Zespół Impuls z Łęgu Tarnowskiego, który w tym roku zdobył mistrzostwo Polski cheeleaderek
przyciągnął na trybuny Stadionu Miejskiego w Żabnie dawno nie oglądane rzesze kibiców. Ponad
trzystu kibiców oprócz dobrego meczu oglądało przed meczem i w trakcie przerwy popisy młodych
dziewcząt, które wybierają się w tym roku jeszcze na Mistrzostwa Europu Cheeleaders do
Manchesteru w Anglii
Manchesteru w Anglii. Był to bardzo dobry pomysł działaczy z Żabna i dużym aplauzem
podziękowano mistrzyniom za występ.
Występ mistrzyń Polski natchnął do walki zawodników Polanu, którzy pewnie pokonali zespół z
Tuchowa. Choć gra w pierwszej połowie nie napawała takim optymizmem. W tej części gry było wiele
niedokładności z obu stron i gra toczyła się głównie w środku pola. Pierwszy sygnał do
Później
z rzutu wolnego strzelał Bałuszyński jednak strzał doświadczonego zawodnika był minimalnie
niecelny. Po tej akcji bramkę strzelili gospodarze, ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej jednego z
zawodników gospodarzy. W 35 minucie w świetnej sytuacji znalazł się Stańczyk i tylko świetna
obrona Niziołka zapobiegła stracie bramki przez gospodarzy. Jeszcze dwukrotnie w tej części gry na
bramkę gości strzelał Krzysztof Wrzosek jednak w pierwszym przypadku piłka minęła
bramkę gości natomiast w drugim Palej był na posterunku.
Początek drugiej połowy przyniósł prowadzenie gospodarzom. W 48 minucie Bałut po zagraniu
Wójcika ładnie trącił pikę, która wylądował w siatce gości. Dziesięć minut później było już 2:0
dla gospodarzy. Po podaniu Wójcika na 25 metrze znalazł się Krzysztof Wrzosek, który
pięknym strzałem w "okienko" bramki strzeżonej przez Paleja podwyższył wynik spotkania. Ten sam
zawodnik w kolejnej akcji strzelił trzecią bramkę dla gospodarzy. Po błędzie bramkarza gości w polu
karnym przejął piłkę i strzałem w róg strzelił swoją drugą bramkę w tym meczu. Gościom ta sytuacja
odebrała już całkiem wolę walki. Gospodarze poszli za ciosem. W 70 minucie Bałut z bliska uderzył
na bramkę gości i piłka odbiła się od słupka i trafiła do rąk Paleja. Ten zawodnik jednak zdobył
kolejną bramkę. W 81 minucie strzelił celnie z bliska po podaniu Wróbla i podwyższył wynik
spotkania. Goście byli w stanie odpowiedzieć tylko jednym golem honorowym, który w 84 minucie
zdobył Drąg i mecz zakończył się wysokim zwycięstwem żabnian, którzy powrócili na fotel wicelidera
tabeli. W dniu dzisiejszym nie zawiodła pogoda, kibice i zawodnicy gospodarzy wspomagani przez
dziewczęta z mistrzowskiego zespołu Impuls.