Szkoła Podstawowa nr 1 im. T. Kościuszki w Lubaniu

Transkrypt

Szkoła Podstawowa nr 1 im. T. Kościuszki w Lubaniu
Szkoła Podstawowa nr 1 im. T. Kościuszki w Lubaniu
1
KONSPEKT ZAJĘĆ NA BASENIE
Opracował: mgr Dariusz Wajcfelt
Klasy: I - III
Data: 27.01.2014r.
TEMAT: Nauka poślizgu z deską. Ćwiczenia oddechowe w wodzie. Gry i zabawy – wyścigi.
Cel poznawczy: nauka poślizgu z deską,
umiejętność wydechu w wodzie, poznanie reguł
i zasad gier i zabaw w wodzie.
Cel kształcący: koncentracja, synchronizacja,
samokontrola, pozytywne nastawienie do ćwiczeń
ruchowych w wodzie .
Cel wychowawczy: zadania usamodzielniające
ucznia, współpraca w grupie, przestrzeganie
przepisów i zasad bezpieczeństwa.
Metody realizacji zadań: zabawowa – klasyczna,
zadaniowa - ścisła,
Treść lekcji
wstępna
(10 – 15’)
Tok lekcji
Czynności
org.-porz.
Ćwiczący: chłopcy i dziewczęta klas I – III.
Liczba ćwiczących: 15.
Miejsce ćwiczeń: kryta pływalnia „Laguna” MOSiR
Lubań.
Pomoce: deski pływackie, krążki. makarony, piłeczki
Formy: frontalna, w zespołach, indywidualna.
Treść działań
Czas
-zbiórka, powitanie, sprawdzenie obecności
-podanie zadań lekcji, motywowanie do
aktywności
Rozgrzewka - Ćwiczenia kształtujące na brzegu basenu
Główna
(20 – 25’)
3’
Szereg
7’
Prawidłowe
wykonanie
ćwiczeń
Przy murku
chwytem
oburącz
Ustawienie
dowolne
-ćwiczący nabierają powietrze, następnie chowają
twarz do wody i wydmuchują powietrze,
8x
-wyskoki w górę z głębokiego przysiadu,
zanurzenia w wodzie,
5x
z
-wyławianie krążka z dna basenu na głębokości
70cm,
Uwagi
3x
Ustawienie pod
murkiem
1x
-w dwójkach jeden z uczniów w leżeniu na
brzuchu trzyma ręce na desce, drugi uczeń ciągnie
za deskę na odległość 5-6m,
Ćw. W parach
na zmianę
1x
-ćwiczenie j/w z pracą nóg do kraula,
2’
-pokaz i objaśnienie wykonania poślizgu z deską
i makaronem,
- pływanie z deską i makaronem – wykonanie
prawidłowego poślizgu,
Uczniowie
ustawieni na
brzegu
2x25m Uczniowie
pływają po
Szkoła Podstawowa nr 1 im. T. Kościuszki w Lubaniu
- ćwiczenia oddechowe – dmuchanie piłeczek
po wodzie,
Końcowa
(5 – 10’)
- gry i zabawy w wodzie.
Czynności
-wyjście z wody, ustawienie w szeregu,
porządkowe -omówienie i ocena zajęć ,
-mycie, suszenie i ubieranie w szatni.
2
2x25m torach,
korekcja
5’
Podział na 2
zespoły
10’
n-l nagradza
uczniów za
zaangażowanie,
motywuje do
dalszej nauki.

Podobne dokumenty